GÜLAY UZUN TARİH YAZDI

GÜLAY UZUN TARİH YAZDI

YEŞİLGİRESUN MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI.

Yeşilgiresun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Azmi Bıçakçı, 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri (14 th International Istanbul Gastronomy Festival) yemek yarışması düzenlendi.

Bıçakçı, yaptığı açıklamada; “25 ülkeden 400’ü yabancı olmak üzere 2000 yarışmacı aşçının 70 kategoride yarıştığı ve 25’i yabancı 100 jüri üyesinin katıldı.

Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen uluslararası bir gastronomi yarışmasıdır.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nun WACS’ a üyeliğinin kabul edilmesinin ardından 14’ üncüsü gerçekleştirilen festival uluslararası anlamda daha da önem kazanmıştır. Dünya Şefler Birliği’nin (WACS) belirlediği standartlar çerçevesinde yapılan yarışmalarda başarı gösteren şefler madalyaların yanı sıra dünya genelinde geçerliliği olan sertifikaların sahipleri olmaktadırlar.

İlimiz  Yeşilgiresun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf mutfak öğrencisi Gülay UZUN, makarna kategorisinde; İtalyan tortellini makarnasını yöremiz ısırgan otunun tadı ile birleştirmiş ve ortaya muhteşem bir lezzet çıkararak, uluslararası alanda ikinci olmuştur. Okuluna gümüş madalya kazandıran öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?