GÜMRÜK BİNASI NE DURUMDA?

GÜMRÜK BİNASI NE DURUMDA?

Giresun Valiliği, Gümrük Binası’nın ödenek sorununun çözümü için Bakanlığa talepte bulunulduğunu açıkladı. Medyada çıkan haberlere açıklık getirilen yazıda önemli tespitlere yer verildi.
Açıklama şöyle, “Son günlerde Giresun Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü inşaatı ile ilgili basında yer alan olumsuz haberlere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bir açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Haberlerde yer alan söz konusu Giresun Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü Hizmet Binası, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından planlanmış olup 8.750.000 TL (KDV Hariç) sözleşme bedeli üzerinden yüklenici Günaydın İnşaat Taah. Mad. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ihale edişmiş ve 16.09.2015 tarihinde taraflar arasında sözleşme imzalanarak, 28.09.2015 tarihinde yer teslimi yapılarak işe başlanmıştır.
İşin yapımı devam ederken görülen zaruretten dolayı proje üzerinde tadilatlar yapılmak zorunluluğu hasıl olmuş ve pencerelerin kat boyunca uzatılması, konferans salonunun Kültür Merkezi standartlarında olması, misafirhane kısmının Devlet Konukevi statüsünde olması vb. ek işlerden dolayı teslim süresi uzamıştır.
İşin kapsamında bulunmayan çevre düzenlemesi ile misafirhane kısmı birleştirilerek istenilen nitelikte yeniden yapılmak üzere ikmal inşaat ihalesi yapılarak 1.995.000,00 TL bedelle 21.06.2018 tarihinde sözleşmeye bağlanmıştır ve işin bitim tarihi 19.11.2018’dir.
Bu ihaleyle ilgili Özel İdaremizce, Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gerekli ödenek talep edilmiş olup, ödeneğin aktarılmasına müteakip 34 odalı misafirhane ve eklentileri tamamlanacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?