Günaydın kıymetli okurlarım;

Günaydın kıymetli okurlarım;

Ne soğuk bir hafta yaşadık yağmur fırtına derken bir haftayı daha ardımızda bıraktık.

Kışın baharını yaşarken hoşsa hayat ,baharın kışını da yaşamak hoş olmalı ..

Ömrüm üşümek ne ki!

Palto giyer, kazak giyer hatta yün çorap giyindin mi?

Isınır insan …

Yeter ki gönüller üşümesin

Bugün aklımda deli fikirler

Beynimde ağrının tavan yaptığı dişlerim

Bana da biraz ortalığı uluorta karıştırmak/ yazmak düşer .

Ağrı dedim de takmıyorum aslında

Dayanmak bu olsa gerek

Elimi ağzıma da götürmüyorum

Güzelmiyim ?

Çirkinmiyim ?

O’da önemli değil benim için

Ya benim gibi bekleyip ağrı eşiği düşük olanları

Düşünüyorum

Birde  kalkmışlar iyileştirmeden bahsediyorlar

Yahu kendi içinde dönen dolapları bilemeden

İyileşme yapsan ne olur?

Yapmasan ne olur?

Nasılsa alışmışım beklemeye ha bugün ha yarın derken üstünden 25 gün geçti .Neyse çok şükür beklenen malzeme  gelmiş. Ben ve benim gibi bekleyenler ağrılarından kurtulmuş olacaklar. Ya ne demek istedin anlamadık diyenler. Çok haklısınız. Zaten birçok konuyu da anlamadan icraata geçirmiyor muyuz? Ağrı bende akıl bırakmadı ki!

Bizim Diş Hastahanesi’nin bahsetmek istemiştim. Güzel bir hizmet  binası .Modern cihazlar ve arı kovanı gibi çalışan personel .Bazı  eksikleri  olsa da göze batmıyor .Mesela dik bir yokuş çıkıyorsunuz ama içinde  hizmet veren bir kaç asansörü var . İki giriş kapısı var ama asıl ana girişe kolaylık olsun yada  yerden tasarruf olsun diye Toplum Ruh Sağlık Merkezi yerleştirmişler. Hal böyle olunca yokuşu tırmanacaksın asansörle dinleneceksin.

Neyse ; Alerjik bir vaka olduğum için kendime randevu hattından tanımadığım bir hekim seçtim. Randevu günüm geldiğinde derdimi anlattığımda güler yüzü ile “kolay iş” demesi içime su serpti. İçimden deli bu adam dedim.

“Kolay” kelimesi tuhafıma gitmişti. Hele bir şu koltuğa otur bakalım ne var, ne yok.

Koltuktan kalktığımda üst damak dişlerimin tedavisinin bittiğini iki gün sonrada alt damak işlemlerine  bakarız deyince ;

Doktor bey siz nereden düştünüz? Demekten kendimi alamadım. Derken koyu bir muhabbet.Meğer bizim köylüymüş de haberim yokmuş .Tam çıkıyordum ki polikliniğe gelen haber beni de heyecanlandırdı. Alerjik özelliği  olmayan  yeni bir kaplama sistemi çıkmış. Hekim bir güzel ifade ile anlatınca gözlerim çakmak çakmak parladı. Artık benimde güldüğümde boş alan olan yan dişlerim  olacaktı .Şikayetim yoktu aslında  ama ön dişlerimde giderse ne olur kaygısından kurtulmuş olacaktım .

“Yetim hırsızlığa çıkmış ay akşamdan doğmuş ”

İşte benim hikâyemde bunun misali. Benim dişler yenilenmek için kazındı ki! En geç 1 hafta içinde yenilecek malzeme biter. Ha bugün gelecek ha yarın derken üstünden 25 gün geçer. Çok şükür aldığım habere göre eksik olan malzeme gelmiş. Şimdi dua ediyorum inşallah haftaya ömrüm varsa ağrılarım/sızılarım biter.

Arıkovanı gibi çalışan bir hastanede eksik olan bir malzemenin bu kadar uzun sürede temin edilmesi biraz tuhafıma gitti.

Teknoloji bu olsa gerek.

Yüreğinizde sevgi ve muhabbetin hoş olacağı güzel bir gün dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?