Güneş Enerjisi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Güneş Enerjisi Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlk zamanlar binalara güneş enerjisi taktırmak için yapının ruhsatını almak gerekiyordu fakat yeni gelen kanunla beraber güneş enerjisi kurulumu için yapı ruhsatı almaya gerek kalmıyor. Evlerde, fabrikalarda, işyerlerinde ve herhangi bir binada güneş enerjisi kullanmak için bu ruhsatı çıkarmak gerekmiyor. Ancak bu kanun 10 KW güneş enerjileri için geçerlidir. Fakat bu kanundan faydalanmak isteyen yapı sahiplerinin ve elektrik firmalarının öncelikle dağıtım firmalarına başvurması gerekir.

Güneş enerjisi kurulumu projesinde çıkan yeni kanunun kullanıcılara büyük avantajı bulunuyor. En başta kurulum sürecini kısaltıyor ve maliyet açısından da kişilere kolaylık sağlıyor. Eski sisteme göre çok daha uygun fiyatlarda güneş enerjisi kurulumu işlemini halletmek mümkün oluyor.

Güneş Enerjisi Kurulum Ücretleri

Güneş enerjisi kurulumu ücretleri binanın durumuna göre farklılık gösteriyor. Fiyatlandırma işleminin net bir şekilde hesaplanması için firmaların başvuru merkezi ile görülmesi daha doğru olur. Güneş enerjisi kurulumu ve fiyatları hakkında kesin bilgiye ulaşmak için https://solarizasyon.com/gunes-enerjisi-kurulumu/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buradan merak ettiğiniz detayları bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?