Günümüz Ebû Bekir’i Devlet Bahçeli!.

Günümüz Ebû Bekir’i Devlet Bahçeli!.

Ne güzel dost!.. Ne güzel ortak!..
Ne güzel teslimiyet… Ne güzel tasdik: “Erdoğan yapıyorsa, o doğru yapar!.. Erdoğan söylüyorsa, o doğru söyler!..” diyebilmek!!
***
MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin AK Parti ile Cumhur İttifak kurduktan sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a her konuda şartsız ve istisnasız (bütün milletvekilleri ve parti teşkilatlarıyla birlikte) destek vermesi, şeksiz şüphesiz Sayın Erdoğan’ın söz ve icraatlarını onaylaması; gerçekten (belki de siyaset tarihinde emsali ender görülebilecek nitelikte) gıpta edilecek bir dostluk ve ortaklık örneğidir!..
***
Sayın Bahçeli’nin Cumhur İttifakı ortağı olarak gerek seçimler sürecinde gerekse iktiidarı döneminde AK Parti’ye verdiği destek bir tarafa; EYT mevzuunda verdiği destek ayrı bir takdir vesilesidir!..

Öyle ki;
☑️ 2018 Seçim Beyannamesinde “Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetlerini giderilmesini” taahhüt edeceksin…

☑️ Genel Başkan Bahçeli’nin talimatıyla önce “Prim günü ve hizmet süresini tamamlamış ve hiç bir sigorta kapsamında çalışmadan yaşının dolmasını beklemek zorunda kalan emeklilikte yaşa takılanların maruz kaldığı ayrımcılık, adaletsizlik ve hukuksuzluğun ortadan kaldırılarak tüm emekliler arasında hak ve yükümlülükte hukuksal eşitliğin sağlanması’ gerekçesiyle kanun teklifi verecek; (sonra geri çekilen )

“Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi; DEVLET SÖZÜ!.. “ diye twett’en kamuoyuna müjde vereceksin… (MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem)…

☑️ “EYT’liler, dilenci değildir. EYT’liler, devletin 1990 yılında sözleşme yapıp ’25 yıl çalışırsan emekli olacaksın’ deyip işe giren ve bundan dolayı da 25 yıl çalışıp emekli olmayı hayal ederek 25 yıl primini ödeyen 30 yıl primini ödeyen ama 99 yılında çıkan bir yasanın kanun geriye hiç işlememesine rağmen ilk defa kanunun geriye işletilerek yıllar boyu süren emeğin gasbıdır.. diye açıklama yapacak;

EYT Meclisde oylanıyor, MHP olarak KABUL OYU VERDİK. AK Parti RED VERİYOR. KAMUOYUNA DUYURULUR” diye twett atacaksın… (sonra silen 🔥) (MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt)

Ve son olarak;
✅ “Cumhurbaşkanı’nın (EYT ile alakalı) son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirmedir. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur” diyeceksin… (MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli)

Böyle bir teslimiyet ve tasdik takdir edilmez mi⁉
Sayın Bahçeli’nin bu teslimiyeti ve Sayın Erdoğan’a sadakati adeta Hz. Ebû Bekir’in Peygamberimize sadakatini hatırlatıyor!..

Hani, Miraç hadisesinde Hz. Ebû Bekir’e “Yâ Ebâ Bekir!.. Arkadaşının işinden haberin var mı? O, bu gece Beytü’l-Makdis’e gittiğini, orada namaz kılıp Mekke’ye döndüğünü söyledi.” dediklerinde;
Hz. Ebû Bekir:
– “Siz bunları ondan mı duydunuz?”

“Evet,” dediler, “aynen ondan duyduk.”
Bunun üzerine Hz. Ebû Bekir:
– “Vallahi,” dedi, “o söylediyse, şeksiz şüphesiz doğrudur. Siz buna hiç şaşırmayın!” demişti.
***
Kim ne dersi desin, kişilerin değil; Allah’ın dediği olur!..
☑️Herkesin bir hesabı varsa; muhakkak ki Allah’ın da bir hesabı vardır!

“Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.” (Enfâl, 30)

Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
20 Kasım 2019 Çarşamba / 23 R.Evvel 1441

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?