GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK VİRÜSÜ TEKNOLOJİ!

GÜNÜMÜZÜN EN BÜYÜK VİRÜSÜ TEKNOLOJİ!

Teknoloji geliştikçe makineler gelişti ama insanlar bu teknolojilerle geriledi. Bundan 50-60 yıl öncesine döndüğümüz de günümüzde olmayan bir kavram vardı aile, önceden akrabalar menfaat beklemeden birbirlerine ziyaret eder, dertlerine de yardımcı olurlarmış… Ama günümüz de aynı ev içerisin de bulunan baba oğul facebook’tan yazışır hale geldi, ya da baba oğlunun-kızının derdi var mıdır yerine facebook’tan beğeni peşine düşmüş durumda. Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir peygamberin bugün de şurada şunu yedim diyen ümmeti haline geldik. Ya da önceden gönül işleri gizli kapaklı yapılırken, günümüz de bu durum sosyal medyada ayakkabı değiştirir gibi sevgili değiştiren kardeşim biz bu hale ne zaman geldik?

Avrupalıların şu sözünü hiç unutmam biz Türk Milleti’ni asla savaşla yok edemeyiz ama onları kültürleriyle oynayarak ele geçirebiliriz. Türkiye’nin katıldığı ilk uluslararası güzellik yarışmasında diğer kadınlardan daha güzel olmadığı halde kim 1. yapıldı dersiniz. Tabi ki Türkiye.

Avrupalıların stratejisi Türk halkını yavaş bir şekilde asimile etmekti. Sizce bunu dizilerle, sosyal medyalarla, ürettikleri giysilerle başarmadılar mı? İş yerlerinin isimlerini adını yabancı isim yapıp işinin daha çok olacağını sanan esnaf kardeşim şimdi bizi asimile etmediler mi sence?

Önceden cenaze evinde tv bile açılmazken, şimdi bu ülke de dedesi öldükten sonra ona dua etmek, Kur’an okumak yerine, ‘Dedemle son selfie’ diyen kardeşim biz bu hale ne zaman geldik?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?