Gürel’den Tirebolu’ya Liman Müjdesi

Gürel’den Tirebolu’ya Liman Müjdesi

İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Gündem’in sorularını yanıtladı.

HABER:  MEHMET UZUN

Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, Gündem Gazetesi’nden Mehmet Uzun’un sorularını yanıtladı.

Çeşitli konulara değinen Meclis Başkanı Gürel, içtenlikle verdiği yanıtlarda birde Giresun’a büyük bir müjde verdi.

Gürel, Tirebolu-Torul yolunun yük konteynırı olarak yapılarak Tirebolu’yu Uzak Doğu Arap yarımadası ve Anadolu’ya bu tren yolunun bağlanacak olması Giresun’un doğu yakasındaki ilçelerinin ekonomik olarak şaha kalkacağını belirtti.

Başkan Gürel şöyle devam etti: “Bu vesile ile Tirebolu’ya büyük bir Türkiye’nin sayılı limanlarından birisinin yapılacak olup bir sürü insanımıza iş sahası açılacaktır. Şimdiki mevcut liman ise yat limanı ve balıkçı barınağı olarak düzenlenecek. Ayrıca şuan Kumyalı Mahallesi’ndeki balıkçı barınağı olarak kullanılan yerinde doldurularak millet bahçesinin ve bir sürü sosyal tesislerin oraya yapılacağından, ayrıca teleferiğinde Giresun Kalesi’ne buradan gidip gelecek olması şehrimize ayrı bir güzellik ve ekonomik katkı sağlayacaktır. Bu projeler %100 kesinleşmiş gibidir” diye konuştu.

Konuşmasının sonunu da bir müjde ile bağlayan Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, “Ayrıca Tirebolu-Doğankent karayolu ile bir müjde daha verebilirim.Çevre yolu yapıldığında ta Keşap’tan Tirebolu-Doğankent yoluna bağlanacak olup, yol uluslararası transit yol ağına geçilecektir. Bu da yine Giresun’u Anadolu’ya bağlayacak olup ekonomimizin düzelmesine katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?