Tevfik KARA
Tevfik KARA
euro.haber@gmail.com
GURUR DUYUYORUZ AMA KULLANMIYORUZ!..
  • 0
  • 594
  • 21 Aralık 2020 Pazartesi
  • +
  • -

„Eylem olmadı mı, VİZYON bir rüyadır. Vizyon olmadan EYLEM  ise zaman geçirmektir. Eyleme sahip bir vizyon, DÜNYA’yı  değiştirebilir.“ (Joel Barker)

 

Şu anda tüm insanlığı tehdit eden KORONAVİRÜS’ün aşısını  yani çaresini bulan iki Türk doktor. Kim olduğunu elbette biliyorsunuz ama ben yine de tekrar edeyim.

Almanya’da yaşayan  Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci bu aşının mucitleri. Bu ikili kurdukları biyoteknoloji firması „BioNTech“ in bünyesinde aşıyı bulup, ürettiler ve daha sonra Amerikan firması „Pfizer“ ile  işbirliği yaptılar. Aşı yakında tüm insanlığın hizmetinde olacak.

Bu aşamada Alman siyasetçiler Türk kökenli bilim insanlarını tebrik edip, övdüler düzdüler. İngiliz Financial Times Gazetesi Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’yi YILIN İNSANLARI olarak seçti.

Emin olun ki sırada NOBEL ödülü var!..

 

ERDOĞAN’DA TEBRİK ETTİ AMA…

Merkel ve Laschet tebrik eder de hiç Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan iki Türk kökenli bilim insanını tebrik etmez mi?

Elbette o da TEBRİK’ten geri kalmadı!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Covid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. Ve şöyle dedi; „

 “Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum.”

 

TEBRİK VAR AMA  TALEP  YOK

Buraya kadar her şey NORMAL!..

Aşıyı İCAT edenler TÜRK bilim insanları. Herkes Türkiye’nin de BioNTech/Pfizer ortaklığında piyasaya sürülecek olan aşıyıyı kullanmasını beklerken, Türkiye tam TERSİNİ yaptı!..

Türkiye,   ÇİN’in ürettiği „CoronaVAC“ aşısını kullanacağını ilan etti. 50 milyon CoronaVAC aşısı sipariş eden Türkiye’nin tutumu herkesi bilmem ama beni ŞOK etti!..

 

TEK BATILI ÜLKE TÜRKİYE

Koronavirüs’ün başlangıç noktası olan Çin ilaç şirketi Sinovac’ın ürettiği CoronaVAC aşısına Batı ülkeleri arasında sadece TÜRKİYE’den talep geldi. Launchandscalefaster.org sitesindeki bilgilere göre Çin aşısını şu ana kadar sadece ENDONEZYA ve TÜRKİYE sipariş etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Aralık ve Ocak aylarında 20 milyon ve Şubat’ta en az 10 milyon doz olacak şekilde toplamda 50 milyon doz Çin aşısı sipariş ettiklerini duyurmuştu.

Hem kendimizi BATILI olarak kabul ediyoruz hem de gidiyoruz ne olduğu belli olmayan çakma „CİN“ ayy pardon ÇİN aşısına talip oluyoruz!..

Yani kendi ÖZBEÖZ evlatlarımızın İCAT ettiği aşıyı değil CİNLİ’lerin aşısını tercih ediyoruz.

Bana göre EYLEM ve SÖYLEMLER’imizde samimi değiliz!..

Ya da kendimizi hala BATILI olarak görmüyoruz!.. Galiba biz gerçekten ORTADOĞULU’yuz!..

 

DOĞU TÜRKİSTAN’A  İHANET ETTİK

Esaret, işkence ve insanlık dışı bir uygulama içinde DOĞU TÜRKİSTAN gerçeği var!..  Tüm dünya bu gerçeği biliyor, kınıyor ama maalesef TÜRKİYE’nin adeta GIK’ı bile çıkmıyor. Yani ÜÇ MAYMUN’u oynamakta ısrar ediyoruz.

Kınayacağımıza tam aksine TİCARET’imizi daha da artırıyoruz!..

İşte böyle bir ortamda Türkiye’nin CİN AŞISI satın alması ne kadar doğru?!.. Satın aldığımız ve yaptırdığımız her aşının parasıyla SOYDAŞLAR’ımıza   işkence yapılacak ya da öldürülecekler!..

25 milyon TÜRK’ü maalesef görmezden geldik!..

Tek kelime ediyorum; „YAZIK!..”

 

ÇAKMA AŞI OLABİLİR Mİ?

Her şeyin çakmasını yani SAHTE’sini  yapan CİN’liler acaba bu aşının da ÇAKMASI’nı y ada TAKLİT’ini yapmış olamazlar mı? Onların yaptığı aşı kadar güvenli?

Tüm BATI dünyası en güvenilir aşıyı tercih ederken bizim CİN AŞISI’nı tercih etmemiz ne kadar MANTIKLI?!..

Valla sizi bilemem ama ben CİNLİLER’e pek güvenmiyorum!..

Otomobil, ilaç, araç, gereç vs vs denildiğinde ALMAN MALI’nı tercih ediyoruz ama söz konusu AŞI olduğunda „MADE IN CHİNA“   diyoruz!… Bana hiç ama hiç MANTIKLI gelmiyor!..

Bizi yönetenlere ALLAH  AKIL FİKİR VERSİN!..

Vee  tabi ki;

1928 yılında kurulan AŞI MERKEZİ  Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü’nü 2011 yılında kimler kapattıysa ve CİN’e muhtaç ettiyse onları da ALLAH’a havale ediyorum ve diyorum kii; „onları inşallah CİN ÇARPSIN!..“

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mobil Sürüme Geç