HA GAYRET GIRESUN HA GAYRET

HA GAYRET GIRESUN HA GAYRET

Bir Giresun var yeni yeni kımıldayan, “gabugunu gırdı” denilse de gıramadı daha henüz.

Yeni yeni bir şeyler oluyor gibi, olacak gibi görünüyor buradan bakınca.

Önceki gün Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘MEDYADA HABER TAKIBI’ konulu konferans gerçekten de arz ettiği önem açısından ve de önemli katılımcıların ilgileri açısından bir Giresun’lu olarak bana gurur verdi.

Başkanlığını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semra Atılgan’ın yaptığı ve Hürriyet Gazetesi eski Bürüksel Temsilcisi Zeynel Lüle, TV program yapımcısı ve spor yazarı Haldun Dolmaç, İhlas Haber Ajansı (İHA) Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı ile BİRGÜN Gazetesi yazarı Mustafa Kemal Erdemol’un konuşmacı olarak katıldı.

AB HIBE PROGRAMI kapsamında yapılması ve bu hibeyi bu alanda 81 il içinde sadece GIRESUN GAZETECİLER DERNEGI’nin başvurmuş ve kazanmış olması hakikaten takdire şayan ve tebriklere haiz bir sonuç idi.

Yine Atatürk Meydanı’ndaki heykel sanatı sergisi de görülmeye değerdir tavsiye ediyorum.

Yine su anda Giresun Valiligi’miz AB HIBE PROGRAMLARI dâhilinde il Müftülüğü bünyesinde de şu anda bilgilendirme semineri yapmaktadır. Bu şekilde tüm kurumlarda ve okullarda ve aynı zamanda da bireysel alanda da vatandaşlarımızın ne tur projeler ile ve nasıl başvurularda bulunabilecekleri hususunun ciddi bir yaklaşım ile güncel medya kanallarında ve basın yayın organlarında da tanıtımına devam etmesi elzemdir.

Giresun’a yakışan değer bulunamadı daha doğrusu çok çok gayret ve elbirliği ile bu henüz hiçbir alanda tam manasıyla elde edilemedi.

İnşallah her alanda tam bir cevher olan Giresun’umuz gereken değere ulaştırılabilir. BUNUN ICIN HA GAYRET GIRESUN HA GAYRET DIYORUM!.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?