Hakan Korkmaz’ın açıklamaları ve Rus Pazarı gerçeği

Hakan Korkmaz’ın açıklamaları ve Rus Pazarı gerçeği

Köroğlu’na atfedilen bir söz vardır. “Delikli demir çıktı mertlik bozuldu.”  Bu sözü siyasete uyarlarsak;  ‘rant çıktı siyaset kirlendi.’ Hem genel siyasette bu kirliliği görmek olanaklıdır. Hem de yerelde görebiliriz.

Şöyle kafamızı kaldırıp etrafımıza dikkatlice baktığımızda, siyaset sayesinde zenginleşmiş pek çok örnek görülmektedir! Bazıları için siyaset, ülkeye ve iline hizmet için değildir. Kendisine ve çevresine hizmet içindir. Yani cüzdan içindir.

AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Korkmaz, sosyal paylaşım sayfasından adeta bu duruma isyan ediyor. Demek ki ‘üç maymunu’ oynamak istememiş. Partisinde ismini vermediği bazı siyasetçileri sert sözlerle eleştirmiş. Bu siyasetçiler kimlerdir? Bu açıklamalar sonrası gerek parti içi mekanizmalar gerekse adli merciler harekete geçmelidir. Herhalde Hakan Korkmaz partisi içindeki bazı isimleri karalamak için bu sözleri etmiyor! Ateş var ki baca türüyor…

Önce Hakan Korkmaz’ın sözlerini anımsayalım. “…Misyonumuzdan, davamızdan uzak, siyasi ve ekonomik ahlaktan nasibini almamış, tüm emelleri kendi çıkarları olan, emanete ihanet eden, devlet ve milleti fütursuzca soyan, her fırsattan istifade eden (leşçi, savaş, afet fırsatçıları hırsızlar gibi) bizden görünen içimizdeki hainlere de hesabını elbet soracağız.

“…devleti ve milleti fütursuzca soyan…” suçlaması öyle boşuna, birilerini karalamak için söylenecek söz değildir. Hele de bir il yöneticisi, kendi partilisi için,  elinde somut bilgiler olmadan böyle suçlamalarda bulunamaz!

Kimdir bu isim veya isimler?

İktidar Partisi’ne katılmış, önemli mevkilere gelmiş ve iktidar avantajlarını kullanarak “devleti ve milleti fütursuzca soyan” isimler kim veya kimlerse açığa çıkarılmalıdır.

Bu nedenle İl Yöneticisi’nin sosyal medyadaki açıklamaları bir suç duyurusu olma özelliği taşıyor.

İlgili mercilere duyurulur!

***

Yine sosyal medyaya yansıyan bir bilgi dikkat çekicidir. Giresun Valiliği; Tarım Bakanlığı’na, Adalet Bakanlığı’na ve Ulaştırma Bakanlığı’na üç ayrı yazı yazmış.

Bu Bakanlıklardan; Fındık Araştırma Enstitüsü (FAE), Cezaevi ve Karayolları için ‘daha uygun bir alana’ nakledilmeleri için onay istemiş…

AKP İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, sosyal medyaya yansıyan bu haberi yalanlamıyor. Sadece Fındık Araştırma Enstitüsü için bilgi sahibi olmadığını söylüyor.

Karayolları arazisinin sağlık kompleksinin içine katılacağını ve cezaevinin de Espiye’ye taşınarak buraya Adliye Sarayı yapılacağını açıkladı…

Herhalde yazışmayı yapan Valilik’ten de bir açıklama yapılır. FAE konusunda da yazışma oldu mu kamuoyu öğrenir. İl Başkanı’nın bu konuda bilgisi yokmuş.

***

SEKA arazisi örneği ortada olunca kamuoyunun dikkat kesilmesi doğaldır. SEKA bitince sıra 19 Eylül Kapalı Spor Salonu’na, Atatürk Stadyumu’na ve Yüzme Havuzu’na gelecektir.

Bu alanlara TOKİ, çok katlı binalar yapacaktır.

Rus pazarına verilen sınırsız yükseklik hakkı (hmax) emsal olacak ve komşu parsellerde, TOKİ aracılığı ile çok katlı binalar için kullanılacaktır.

Bu örnekler ortada iken FAE arazisi, Karayolları ve Cezaevi için yazışmaların yapıldığı haberleri elbette kamuoyunca dikkatle takip edilmektedir.

İl Özel İdare (Köy Hizmetleri) binası ve arsasının durumu da gözler önündedir.

 

***

AKP Giresun İl Yöneticisi’nin sosyal medyada paylaşımı bu konuya örnektir.

Siyasi gücünü kullanarak “…devleti ve milleti fütursuzca soyanlar” bir an önce açığa çıkarılmalı ve kamuoyu bu isimleri tanımalıdır.

Siyaset rant aracı değil, halka hizmet etme aracıdır.

Ne yazık ki ‘Özalizm’ giderek siyasete ve bürokrasiye egemen olmuşa benziyor!

Benim memurum işini bilir” mantığı artık her alanda geçerli olmuşa benziyor.

‘Nalıncı keseri’ gibi olmak günümüzde geçerli…

***

Atatürk Meydanı’na indiğinizde ve yüzünüzü denize doğru çevirince Liman içinde yükselen bir bina göreceksiniz.

Bir zamanlar Kars’ta heykel için “ucube” diyenler vardı.

Sanırım Liman içindeki bina daha çok ‘ucube’ özelliği gösteriyor.

O bina da siyasetin gücü ile oraya dikiliyor.

Ben o çirkinliği şehrimize yakıştıramıyorum.

Ya siz?

O bina emsal gösterilerek Liman içinde otoparka doğru yeni inşaatlar başlatılırsa hiç şaşırmayacağım.

Olmaz demeyin. Bizde her şey olabilir!

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Herkes biliyor ne rantlar ne paralar dönüyor ama kimse sesini çıkarmıyordu bakalım Hakan Korkmaz’ a halk ne kadar sahip çıkabilecek

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?