Halisdemir Unutulmadı

Halisdemir Unutulmadı

Şehit Ömer Halisdemir Caddesi Ve Demokrasi Parkı Açıldı.

Şehit Ömer Halisdemir Caddesi ve Demokrasi Parkı halkın büyük katılımı ile açıldı.

Açılışa Vali Hasan Karahan, Başsavcı Ozan Kaya, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu,  Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Güre Mahallesi muhtarı Ali Atalay, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri,  belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in hayat öyküsünün okunmasının ardından konuşma yapan belediye başkanı Kerim Aksu şu ifadeleri kullandı; “Bizler, ülkemiz ve demokrasimiz için şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir adına dünyanın fındık merkezinde ve Fındık Borsası’nın olan caddeyi yeniden yaparak ve Demokrasi Parkı’nı açarak gururumuzu dile getirmek istiyorum. 15 Temmuz ülkemiz için bir kara gündür. Yıllardır demokrasiyi, Cumhuriyet’in temelini savunmuş bireyler olarak burada toplanmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Hepimizin Cumhuriyet’e ve demokrasiye ihtiyacı var. 15 Temmuz gecesi şehit olan Ömer Halisdemir bize bunu gösterdi. Şunu anlıyoruz ki büyük Atatürk’ün yolundan gitmeliyiz. Cumhuriyet’in temel ilkelerine bağlı kalmalıyız. Dinimizi tüm gerçekliği ile bilimsel yaşamalıyız. Hiçbir cemaatin ve tarikatın elinde olmayacağız. Demokrasi olduğu sürece var olduğumuzu asla unutmayacağız. Buraya katılan tüm dostlarımıza, protokole ve halkımıza teşekkür ederim.”

Açılışta konuşan Vali Karahan, şehit Ömer Halisdemir’in memleketimizin, milletimizin, bağımsızlığın, milli iradenin ve demokrasinin bir sembolü olduğunu söyledi.

VALİ KARAHAN: “MİLLETİMİZİN BÖYLE BİRLİK VE BERABERLİĞİ SEMBOLİZE EDEN İNSANLARA İHTİYACI VAR”

Vali Karahan, konuşmasının devamında  “Çok kıymetli Giresunlu hemşerilerim. Şehit Ömer Halisdemir memleketimizin, milletimizin, bağımsızlığın, milli iradenin ve demokrasinin bir sembolü.  İnşallah bir daha yaşamak istemediğimiz 15 Temmuz gecesinde kötü bir olay yaşadık. Bir kâbustu adeta. Ama erken uyandık kâbustan. Milletimiz iradesine sahip çıktı. Dedi ki; ‘başa getirirsem ben getiririm, baş aşağı edersem ben ederim’ dedi. Bu kararlığı bütün dünyaya gösterdi. Bu caddeye ismi verilen şehidimiz, Giresun’da da gördüğünüz gibi güzel bir beraberliği sağladı. Demek ki milletimizin böyle birlik ve beraberliği sembolize eden insanlara ihtiyacı var. İnşallah canları pahasına, milli hâkimiyet uğruna bizlere önderlik eden, öncülük eden bu isimleri unutmayacağız. Belediyemiz, belediye meclisimizde güzel bir kadir şinaslık örneği gösterdi, kendilerine teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir hatıra, ölümsüz bir isim olarak, hemde yeni açılan fındık borsamızında ana caddesinde böyle bir ismi görmekle, şehidimizin ismini bütün cihana duyurduk, bütün dünyaya ilan ettik ve inşallah Giresun yaşadıkça bu isimde yaşayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hem caddemiz, hem parkımız halkımıza hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

Açılış kurdelesini Belediye Başkanı Kerim Aksu ile birlikte kesen Vali Karahan, parkı gezerek, açılış törenine katılan ve kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Açılış törenine; Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, İl Jandarma Komutanı J.Alb. A.İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk,  Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Kenan Tatlı, CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Ticaret Borsası Başkanı Temel Yanıkoğlu, Güre Mahallesi Muhtarı Ali Atalay, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

halisdemirunutulmadi2

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?