HALKIN DARBESİ!

HALKIN DARBESİ!

15 Temmuz Cuma gecesi Türkiye tarihi bir geceye yaşadı.  Bir avuç paralelci çete tarafından ülkenin milli iradesine, geleceğine göz dikildi. İstanbul’da köprüler, TRT binasının ele geçirilmesi ve Genelkurmay başkanının rehin alınması gibi adımlarla başlayan darbe girişimi hamd olsun ki sonucuna ulaşmadı.

Biz yaşımız itibariyle darbeleri görmedik, 28 Şubat Post Modern darbesini hayal meyal hatırlıyorum. Bu nesil darbelerin ne olduğunu bilmez, görmez.

15 TEMMUZ’DA, BU NESİL DARBEYİ HİSSETTİ

15 Temmuz gecesi bu nesil darbeyi hisseti. Eğer bu hain çete başarılı olsaydı neler olabileceklerini kısmen gördü. Darbenin kokusu bile ne kadar korkunç ki kendisi ne kadar kötüdür Rabbim bu nesle ve gelecek nesillerimize bir kez daha yaşatmasın. Bir avuç hainler ordusu, Fetulllah Gülen teröristinin kendi bilmez sözde subayları tarafından başlatılan darbe girişimi Güçlü Türkiye’nin Güçlü Devleti tarafından püskürtüldü.

BUNA TİYATRO DİYENLER!

İnanın bazen şok yaşıyorum, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan insanlardan böyle sözler duymak kanımı donduruyor. 15 Temmuz Darbe girişimine “Tayyibin oyunu” diyenlere soruyorum “Bu Tayyip nasıl bir adam ki yüzlerce kişinin şehit olduğu, binlerce askerin subaya belki de idam edileceği suçlar işletiyor.” Allah aşkına sizde nasıl bir düşünce var, bu nasıl bir kindarlık.

BU MESELE BİR PARTİNİN MESELESİ DEĞİL

Bu mesele asla bir partinin meselesi olmaması lazım. Türkiye Büyük Millet Meclisine bomba atan teröristlerin giriştiği darbe, meclisin tüm vekillerine doğal olarak tüm Türkiye halkına yapılmış demektir. Savaşında bir ahlakı vardır. Türkiye’nin tarihi boyunca girdiği hiç bir savaşta meclisi bombalanmamıştır. Ama içimizdeki hainler, ahlak, iman, vicdan, insanlık yoksunu bir takım mahluk tarafından bu milletin sivil idaresine göz dikilmiştir.

TÜRKİYE AYAKTA, DEMOKRASİ NÖBETİNDE!

İlk dakikalardan beri Cumhurbaşkanımızında talimatıyla meydanlara inen halk bu oyunu bozmuş ve bir kez daha halkın gücü tecelli etmiştir. Ben mu milletin azmine ve inancına sonuna kadar güveniyorum. Bu millet öyle asil bir millet ki gecenin bir yarısında vatanı için, devleti için, kendi iradesi 7’den 70’e sabahlara kadar sokaklarda demokrasi nöbeti tutuyor.

  TÜRKİYE TARİHİ BİR DÖNEME ŞAHİTLİK YAPIYOR

Cumhurbaşkanımızın yıllardır her platforma bahsettiği, ama birçok kesim tarafından inanılmayan paralel çete artık bu girişimle kendisini tamamen deşifre etmiştir. Bundan sonra hiç kimse paralel yapı yoktur diyemez.

VAKİT BİR OLMA, İRİ OLMA, DİRİ OLMAK VAKTİDİR

Sevgili dostlar, bugünden tez yok vakit bir olma, iri olma ve diri olmak vaktidir. Gelin siyasi düşüncemiz ne olursa olsun devletimize ve irademize sahip çıkalım. Bu darbeye teşebbüs eden insanlıktan nasibini almamış bir avuç çeteye karşı tek yürek olalım. İlk günden beri meydanlarda olduğumuz gibi bundan sonra  meydanları boş bırakmayalım. Hem de demokratik bir tepki meydanlarda nasıl yakmadan, yıkmadan gösteriliyormuş bunu tüm dünyaya gösterelim. Amerika ve Batıya bile parmak ısırttığımız Milli İradeye sahiplenişimizi daha da pekiştirelim.

Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?