HASAN YILMAZ VE HALİL ÇETİN’DEN GÜNDEM’E ZİYARET

HASAN YILMAZ VE HALİL ÇETİN’DEN GÜNDEM’E ZİYARET

MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz ve Duroğlu Belediye Başkan adayı Halil Çetin dün Gündem Gazetesi’ni ziyaret etti.
Yılmaz ve Çetin, halkın ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini anlatarak ,31 Mart seçimlerinde iddialı olduklarını açıkladılar.
Yılmaz ayrıca Destek Turları Kapsamında Sendikaları da ziyaret etti.
MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz 31 Mart Yerel Seçimlere hazırlık kapsamında çıktığı destek ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.
Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim İş ve DİSK’i ziyaret ederek, Sendika üye ve yetkililerinin taleplerini dinledi, projelerini anlattı.
Yılmaz; “Siz Giresun’da neyin eksikliğini yaşıyorsunuz? Söyleyin, ben size projelerimle çözüm önerileri sunayım” vurgusu yaparak “Giresun’u çok iyi biliyorum, bu nedenle projelerimi işinin ehli, alanında uzman ekibimle, büyük bir titizlikle ve yaklaşık 1 yılı aşkın süredir yerinde görerek, yaşayarak hazırladım” dedi.
Eğitim Bir-Sen Üyelerinin trafik sorununa değinerek çözüm isteğinde bulunması üzerine yılmaz; “Trafik ortak sorunumuz, seçilmem halinde ilk işim bu sorunu kalıcı bir çözüme kavuşturmak olacak. Projelerimiz hazır, bu konuda en ufak şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

Eğitim-Sen yetkililerinin “Şehirde sanatsal aktivite yapacak alanımız yok” serzenişi üzerine yılmaz; “Eksikliği görüyor ve düşüncelerinize katılıyorum, Giresun sanat ile anılan bir şehir, sanatsal tarihi derin ve köklü. Can Yücel, Aziz Nesin ve Yakın zaman önce kaybettiğimiz Ara Güler gibi birçok değerli sanatçılar yetiştirmiş, Eserlere ilham kaynağı olmuş, tiyatro alanında köklü eser ve çalışmalara ev sahipliği yapmış, Kültür ve sanat ile anılan bir şehirdir. Maalesef bir kültür merkezimizin olmayışı son derece büyük bir eksiklik. Biz bu yönde projemizi hazırladık. Seçilmemiz halinde İnşallah Giresun’a modern bir Kültür Merkezi kazandıracağım” dedi.
Eğitim-İş Yetkilileri ile bir süre sohbet eden MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz sendika yetkililerinin “Giresun’da maalesef şehirleşme olarak tabir edebildiğimiz ama görünüm itibariyle çarpıklaşma olan bir yapılaşma var, buna dur diyebilecek misiniz?” Sorusuna “Ben doktor olmamın yanı sıra inşaatçıyım. Baba mesleğidir, babamız vefat edince biz devam ettiriyoruz. Dolayısıyla şehirleşme, modern ve nefes alan bir şehir dizaynı için gereken altyapı ve planlama bilgisine haizim. Mevcut yapılaşma üzerinde çok fazla bir şey yapma imkânımız yok fakat yeni yapılaşmada mutlaka bu noktalarda gereken hassasiyet ve çalışmayı yapacağım.” Cevabını verdi.
Buradaki ziyaretini tamamlayıp DİSK Giresun Şubesi’ne geçen MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz, Sendika yetkililerinin “Seçilmeniz halinde belediye işçilerinin durumu ne olacak? personel çıkarımı yapacak mısınız?” sorusuna “Ben kimsenin rızkıyla oynayamam, rızkına mâni olamam. Herkesin bakmakla yükümlü olduğu evi ve ailesi var lakin çalışmayan, verilen görevi kişisel çıkarları için kullanan veya verilen görevi yapmayan olursa gözünün yaşına bakmam. Çalışmayan kişinin buradan maaş almasını istemem, bankamatik memuru gibi davranan olursa göz yumamam. Aldığı para benim, sizin değil hepimizin parası, Giresun’un parası. Dolayısıyla bu sorumluluğun altına giremem. Haram yiyemem, benim yetki ve sorumluluğum altında da haram yenmesine müsaade edemem” cevabını verdi.
Ziyarete sendika yöneticilerinin yanı sıra sendika üyeleri de hazır bulunurken, MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz’a MHP Giresun ilçe Teşkilatı eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar