Hastalarımızı ; Ordu Ve Trabzon’a Mı Bağladık?

Hastalarımızı ; Ordu Ve Trabzon’a Mı Bağladık?

Gazeteci Aslı Uzun,yaklaşık 100 yıllık bir il olan Giresun’da ki hastanelerde Hematoloji bölümü olmaması yüzünden Ordu’ya sevk edildiklerini belirterek; “Sağlık altyapısı en kötü il Giresun..Çoğu illerin ilçelerinde dahi her çeşit bölüm var..Giresun’daki hastalar Ordu ve Trabzon yollarında adeta sürünüyor..Yazıklar olsun” dedi.. Üçüncü özel hastaneyi engellemek için çırpınan siyasiler yılda kaç bin Giresunlu’nun Ordu ve Trabzon’a tedavi için gittiklerini hiç araştırıyor mu?

425 bin insanın yaşadığı Giresun’da hala Hematoloji bölümü olmaması hasta ve yakınlarının komşu illerde çile çekmelerine neden oluyor..Giresun basınının önemli isimlerinden gazeteci Aslı Uzun,başından geçen olaylara adeta isyan etti.Uzun Giresun’da o kadar hastane olmasına rağmen altyapılarının ilgisizlik nedeniyle geliştirilmediğini belirterek; “Giresun’da iki özel hastane , Üniversite hastanesi  ve devlet hastanesi  olmak üzere 4 hastane bulunuyor. Dün babaannemi özel hastaneye götürdük ve Hematoloji bölümüne göstermemiz gerektiğini söyledi.

Özel hastaneleri tek tek aradık böyle bir bölümün Giresun ‘da olmadığını söylediler. Son çare 182 randevu servisini aramak oldu. En yakın Ordu Devlet Hastanesi’nde olduğunu bildirdiler. Randevu almak istediğimi söylediğim de ise; ilk önce iç hastalıklarına oradan da Doktor *UYGUN* görürse yönlendirebileceğini söyledi. Bu nasıl bir sistemdir?. Giresun’ da bu açıklar neden var? Sonrasında derler ki millet tedavi için neden şehir dışına gidiyor! .Al işte neden gitmesin?!!!!! Yazıklar olsun!!!!” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?