HATALAR SEZONUN EN İYİ FUTBOLUNU GÖLGELEDİ

HATALAR SEZONUN EN İYİ FUTBOLUNU GÖLGELEDİ

Giresunspor, sezonun en iyi futbolunu oynadı. Futbol da bir kural vardır. Atamayan yer.
Giresunspor oyuna top yaparak başladı. Yalnız Afyon’un iklimini dikkate almayan futbolcular vardı. Devamlı kayarak yere düştüler. İlk yarı Afyonspor’un golünden önce iki net gol pozisyonun cömertçe harcadık. Defansın, sol tarafta ki futbolcuyu unutunca topu ağlarımızdan çıkarmak kaldı.
Landel’in ortasını çok zor pozisyonda Afyonspor ağlarını havalandıran Dauda, berberliği sağladı. İlk yarı Anıl’ın topu rakibe atışı kalemizde golü erken görebilirdik. Defansın yerinde müdahalesi ile önlendi.
İlk yarıyı berabere bitiren Giresunspor ikinci yarı mutlak galibiyet için oynamaya başladılar. Kaçan fırsatlardan sonra Dauda, kendisinin ikinci, Giresunspor’u galibiyete geçiren golü attı. Her zaman olduğu gibi galibiyetten sonra defansa çekildik, faul ile durdurduğumuz Afyonspor akınını, serbest atıştan yanlış eşleşme sonunda Afyonspor’un en uzun boylu futbolcusu Oltan’ın kafa golü ile berberliği yakaladılar. Galibiyet sevincimiz oyunda geçen süre olarak hesaplanırsa bir dakika sonra golü kalemizde görmüş olduk. Bu gol bize Denizlispor maçını hatırlattı…Sevincimiz kursağımızda kaldı. Afyonspor’lu futbolcunun uzun pasını kovalayan Oltan, Aykut’un kalecinin vurması için bırakmış olduğu topu Anıl’ın ıska geçmesi sonucu üçüncü golü kalemize atıverdi. Beraberlik için yine pozisyonlara girdik, ya kaleciye nişanladık ya da auta attık.
Bu sezon en iyi futbolunu oynayan Giresunspor, düşme hattında bulunan rakibine altın değerinde üç puan hediye etti. Doksan dakika golü kovalayan, ellerine geçirdiği fırsatları gole çeviren, kaçıran ama emeklerinin mükafatını engelleyen iki futbolcu yüzünden güzel futbolu gölgelediler…Futbol hatalar oyunudur ama aynı zamanda dikkat ve beceri oyunudur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?