HAVAALANINA EŞDEĞER PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

HAVAALANINA EŞDEĞER PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Vali Harun Sarıfakıoğluları, önceki akşam TÜFAD’a, iade-i ziyarette bulunarak fikir alışverişinde bulundu. Kısa adı TÜFAD olan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin geliştirdiği kamp tesisi projesini sahiplenerek, spor camiasından tam not alan Vali Sarıfakıoğluları’nı kapıda karşılayan ve kendisine forma ile plaket veren TÜFAD Başkanı Hasan Ali Tek, “Yıllardır sporum içindeyim. Giresun sporunun 100 yıllık geleceğini planlayan bir Vali ile çalışmak biz antrenörleri ziyadesiyle memnun ediyor” dedi.
Tek, “TÜFAD’ı ziyaret eden ilk Valimiz sayın Sarıfakıoğluları olmuştur. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Giresunspor eski Teknik Direktörü Aziz Ergun ise ilk defa bir Vali’nin yönetim şeklinin kendisini heyecanlandırdığını belirterek, “Sayın Valim, Sarıfakıoğuılları, benim 7 yıl önce gündeme taşıdığım bu projeyi sahiplenerek, bu yaşta beni oldukça memnun etmiştir. Artık geleceğe daha umutlu bakıyorum. Giresunlu antrenörler ve halk olarak bu valimizi sahiplenmeliyiz. Bizim bu projeyi, Ordu ili de takip ediyoruz. Bu işi bu ilde yapamayacağımızı sanıyorlar ama yanılacaklar” dedi.
Vali Sarıfakıoğulları ise projenin hayata geçirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Öte yandan yapılacak kamp tesisi ile Bayern Münih başta olmak üzere, dünyanın sayılı futbol kulüplerinin kamp için bu tesise gelerek her yaz mevsiminde ilimize 5-6 bin spor insanını çekebileceği öne sürülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?