“HAVADAN SUDAN MESELELER”

“HAVADAN SUDAN MESELELER”

Merhaba Sevgili Okurlar
Kime dokunsam bir ah çekiyor ve dokunduğuma bin pişman oluyorum .Bu sıralar kendime dahi nasılsın diye sorasım yok.
Çok pişmanım keşke bunca yıl boşuna ömür tüketeceğimden siyasetin ucundan tutsaydım da “FETÖ” dershane mağduru olarak 1680 TL yi icraya yatırmazdım. Milli Emlak Müdürlüğünden gelen ödemeye her ne kadar itiraz etmiş olsam da Devletim itirazımı kabul etmemiş. İyi ki Çarşamba günü aklıma takılıp gidip sormuşum. İtiraz dilekçemim akıbeti ne oldu diye?
Sonra birden aklıma düştü. Anladım ki devlet güçlüden yana. Yap/işlet/devret.
Zarar edersen zararın devlet tarafından karşılanıyor.
Simit sarayı gündeme çuk diye oturunca bende dahil olmak üzere sosyal medya çalkalandı. Ben masumane bir yazı ile bir zamanlar rahmetli babamın da emek verdiği bankası olarak seslendim. “Ey ziraat bende dardayım tut ellerimden.”
Demez olaydım . Olan simit sarayına oldu. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız buna izin vermedi. Haklıydı da. Konya çiftçiler Tarım Krediye borçlarını ödemek için tarlalarını satıyor ama üstünde icra olduğu için tapu veremiyorlar. Üretici perişan . Ve bu sırada ilk okul öğretmenim geliyor aklıma. Çünkü beynimize kazımıştı. Tarımda dünyada ilk beşteyiz diye. Bugün de Tarım Bakanımız tarımda öndeyiz. Sanırım ihracat yerine ithal etmekte öndeyiz.
İthal dedim de ; gözümüz aydın olsun . Yan komşumuz Rusya üreticisine destek verir ve şeker pancarı üretmeye başlar. Şimdi bize şeker göndereceklermiş.
Biz bu arada kadın cinayetlerine dur diyemedik.
Kadını basitleştiren ,cinsel obje olarak görmek, giydikleri ve davranışları ile yargılayan zihniyetler oldukça daha çok cinayetler işlenir.
Kadına namus gözü ile bakan erkekler kendi namuslarının da var olduğunu unutmuş olacaklar ki !
Evli olduğu halde kendine hak bilip bekar / ya da evli hiç fark etmez bir başka kadının canına girebiliyor.
Bu da son yıllarda önceden gizli olup şimdi aşikara dönüşen toplumun ahlak kurallarını hatırlatıyor.
Ve ahlaki değerlerimizi nasıl hoyratça tükettiğimizi.
Müge Anlı haklı valla . İki lafın biri “Tüm Türkiye Bizi İzliyor.”
İzliyor da diyor hala hiçbir ders almıyorsunuz.
Haklı kadın başarılı olduğu kadarda ekran başında yaşına rağmen hala “porselen bebek” gibi . Gerek kıyafetleri ile gerekse makyajı ile öyle valla. “Kadın üç ayda tanıdığı adama 80 Bin lira yedirmiş . Şimdi hüngür hüngür ağlıyor . Ardından bir yenileri çıkıyor. Haklı olarak Müge Anlı da siz beni izlemediniz mi ? diyor.
Sözüm meclisten dışarı “ erkek uçkur peşinde kadın ise sadece bir tatlı söz ,ilgi peşinde” yaşamlar böylece heba oluyor,
İstisnalar haricinde kadınlar erkeği yetiştirirken bir canavar yetiştirdiğinin farkına dahi varamıyorlar.
Her ne kadar toplumun ahlak kurallarının sarsılmasında televizyon ve sosyal medyanın etkisi yok denilse de bal gibide var diyorum.
Biz ne toprağımızı ne suyumuzu ne havamızın nede canımızın kıymetini bildik. Hepsinin hoyratça tükenmesine izin verdik .
Neyse ;
“sevgi ve muhabbetle hoyratça tükenmeyeceğiniz bir gün dilerim..”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?