HAYATIN İÇİNDEN

HAYATIN İÇİNDEN

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünün görevleri:

  1. İl genelinde İl Jandarma Komutanlığı İl emniyet Müdürlüğü, varsa Sahil Güvenlik Bölge veya Grup Komutanlığı, Belediyeler, Orman Bölge veya İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge veya Şube Müdürlüğü ile Valilikçe belirlenen diğer kurumların görev alanına giren acil çağrıları 24 saat sürekli erişim esasına göre karşılamak ve bu hususta gerekli tedbirleri almak
  2. Acil çağrıları, çağrı merkezinde acil yardım hizmeti sunan kurumlara yönlendirmek
  3. Acil yardım hizmeti sunan kurumlar arasında gerekli işbirliği ve koordinasyonu sağlamak.

Acil bir durumda 112 Acil hattında saniyelerin bile önemli olduğunu unutmayın.

Edindiğimiz bilgilere göre 112 Acil hattına yemek siparişi veren, ambulansla aracını yarıştırmak, psikolojisi bozuk olduğundan dertleşmek, yeni aldığı hattı denemek isteyen gibi binlerce gereksiz arama yapılıyor.

  • Acil Servis mi? O halde bana acil yemek getirin
  • Sesim geliyor mu? Yeni hat aldım da deniyorum
  • Boşta ambulansınız var mı?
  • Ambulansı, benim arabayla yarıştıralım mı?
  • Saatim çalışmıyor. Saat kaç?
  • Psikolojim bozuk biraz dertleşebilir miyiz gibi konuşmalara sıkça rastlanan ihbarlar oluyor.

Ambulansın gelmesi için abartılı tabirlerde bulundukları için ambulansı meşgul etmekte en az 112’yi gereksiz aramak kadar yanlıştır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, bu anlamda duyarlılığını gösterdi ve Giresun’un en işlek Caddesi konumunda bulunan Gazi Caddesi’nde stant açtı.

Okul misyonunu; Sağlık sektöründeki yardımcı sağlık personeline duyulan ihtiyaca yönelik olarak Ülkesine karşı görev ve sorumluluk bilincine sahip ulusal ve Uluslararası sağlık standartlarında hizmet verebilecek akılcı takım çalışmasın yatkın bilgili ve becerikli sağlık teknikerleri yetiştirmek olarak belirledi.

Böylesi hassas ve önemli konuda duyarlılık gösteren Sağlık Meslek yüksek Okulu İdarecilerine, Sevgili Öğretmenlere ve Öğrencilere çok teşekkür ediyor, herkesi bilinçli ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?