Hayırlı Ramazanlar

Hayırlı Ramazanlar

Sevgili Gündem Okuyucuları hepimizin ramazanı mübarek olsun. Rabbim sofralarınızın bereketini gönüllerinizin merhametini ve dualarınızın feyzini artırsın. Dua kısmında yer kalırsa kontenjandan bir çare bana da pay düşsün.

Bizler zaten normal zamanların dışında bu güzel ayda kat kat paylaşmasını seven bir milletiz.

Gönlümüzü paylaştık.

Ekmeğimizi paylaştık.

Hanelerimizi paylaştık.

Yetmedi toprağımızı paylaştık.

Paylaşa paylaşa paylaştıklarımızı kendimize düşman ettik.

Sözde dünyanın en gelişmiş ve demokrasi ile yönetilen ülkeleri bizim paylaşımlarımıza seyirci kalırken bir gün kendi kapılarını ha çaldım ha çalacağım diyen terör ile nasıl başa çıkacaklar çok merak ediyorum.

Bir kuru ekmek ile kazanılan güzel Vatanımın yüreği nasılda sızım sızım sızlıyor.

Neyse, dilerim tez zamanda mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine bu karışıklık bir son bulur da ülke olarak rahat bir nefes alırız.

Daha önce ki bir yazımda bahsetmiştim. Komşu İlin durumuna düşmeyiz diye. Hepimizin dikkatini çekecek duruma gelen sokaklarda dilenen mülteci çocuklar. Eğer önlem alınmaz ise büyük sıkıntılara gebe kalır diye düşünüyorum. Malum yaz geldi. Şehir kalabalıklaştı. Sokak köşelerinde kimi mendil satıyor kimi dileniyor. Önceden tek tük olan ve ellerinde “Suriyeliyiz ,yardım edin” kağıtlarını bırakmışlar. Sanırım buda insanların tepkisel olarak yardım vermediklerinden kaynaklı olacak ki .!

Artık ellerinde kağıt yok.

Rabbim hiç kimseyi yurtsuz, susuz, ekmeksiz bırakmasın. (Amin)

Birde insanları tatlı bir rehavet içinde uyutan hocalarımızdan eksik eylemesin.

Yazmak istediğim o kadar çok şey var ki kendi duygularım içerisinde dahi kendimi özgür hissedemediğim bir dönemdeyim. Malum, yazdıklarımdan sorumluyum, okuyan güzel yüreklerden  sorumluyum. Bilmeden yazacaklarımla gönül kırmaktan korkuyorum. Hele de böyle güzel  zamanda.

Ama aklıma takılan sahur meselesini yazmadan geçemeyeceğim. Saat 02:49 da okunan sabah ezanını hala çözemedim. Ay tepemde yıldızlar etrafında dans ediyor.  Tavuk besleyenler bilir. Eh her kümeste birde horoz vardır. Eskiden olduğu gibi şimdide horozlar ötmeye başladı mı sabah namaz vakti oldu demektir. Ramazan girdiği günden beri özenle bekliyorum. Bizim komşunun horozu ramazandan önce okunan ezan saatinde ötmeye başlıyor ve onun ardından kuşlar…

Ne olurdu Rabbimin bize bahşettiği güzellikleri çıkarlarımız uğruna kirletmeden yaşamasını öğrenseydik…

Ne olurdu istediğimiz bir şeyi elde ettikten sonra yeter deyip fazlasını olmayanlarla paylaşmasını öğrenseydik…

Ne olurdu mal ,mülke verdiğimiz değeri insanlığa verseydik.,

İnsanlık can çekerken, doğa can çekerken “TEKNOLOJİ”  çağ atlasa ne yazar…

Kötüye kullandıktan sonra…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?