HAYMANA -TİREBOLU KARDEŞLİĞİ İZ BIRAKIYOR 

HAYMANA -TİREBOLU KARDEŞLİĞİ İZ BIRAKIYOR 

Başkan Takır ve TİRDEF, Haymana heyetine Tirebolu’yu gezdirdi

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarının yapılması çalışmalarında TİRDEF’İN Haymana ve Tirebolu Belediye başkanıyla yaptığı görüşmeler esnasında gündeme getirdiği kardeş şehir olma önerisi her iki belediye başkanları tarafından olumlu karşılanmasıyla Tirebolu ve Haymana Belediyeleri kardeş şehir olmuştu.

Başkent Ankara’nın tarihi ilçelerinden biri olan ve Tirebolulu Milli Kahraman Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın Anıt Mezarının yapıldığı Haymana ilçesi Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile Başkan Yardımcısı Enver Yurtdaş 5 Nisan 2021 Pazartesi günü Tirebolu Belediyesi’ni ziyarete geldiler.

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve yardımcısı Enver Yurtdaş’ı Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır makamında misafir ederek, Karşılıklı sohbet ettiler.

Kardeş Şehir Belediye Başkanlarının Tirebolu’daki buluşmasında; Tirebolu Belediye Başkan Yardımcıları  Kazım Tarakçı, Temel Cırıt ve Atilla Aydın, CHP İlçe Başkanı Fatma İyice Öztürk, TİRDEF Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Kamil Sakal, Genel Muhasip  İbrahim Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi  Sedat Akyıldız Katıldılar.

Kardeş Şehir Belediye Başkanları ile yardımcılarının bir süre sohbet ettiği buluşmada, Haymana Belediye Başkanı Turgut ile Tirebolu Belediye Başkanı Takır, birbirlerine hayırlı olsun temennisinde bulunarak, yörelerine özgü hediyeler takdim ettiler.

Daha sonra konuk Belediye Başkanı  Turgut ve yardımcısı Yurtdaş ile birlikte ilçenin tarihi yerlerini gezdiler.

Tarihi Tirebolu Kalesi altında bulunan Yusuf’un Yeri’nde yenilen Öğle Yemeğinin ardından Konuk ekibe Tirebolu Kalesi gezdirildi. Kalenin muhteşem manzarası karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen Konuklarımız memnuniyetini ifade ettiler.

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır; “Kardeş şehrimiz, kardeş Belediyemiz Haymana Belediye Başkanı Sn. Özdemir Turgut, belediye başkan yardımcısı Sn. Enver Yurtdaş ve beraberindeki heyeti, iki şehir arasındaki kardeşlik bağlarının oluşmasında büyük emekleri bulunan TİRDEF yöneticisi arkadaşlarımızı ilçemizde, misafir ettik.

Belediyemizdeki kahvenin akabinde, küçük bir şehir turu gerçekleştirip iki güzide ilçe özelinde fikir alışverişi ve işbirlikleri konusunda güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

Ziyaretleri ile bizleri son derece mutlu eden başta Sn. Başkan Özdemir Bey, beraberindeki heyet ve TİRDEF yöneticilerine ayaklarınıza sağlık diyor, kıymetli hediyeleri için de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” Dedi.

Bu tip ziyaretlerin gerek belediye heyetleri gerek diğer birimler arasında artarak devam edeceği hususunda mutabık kalınan ziyaret esnasında her iki heyette memnuniyetlerini dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar