HEGEM’den örnek hamle

HEGEM’den örnek hamle

Giresun Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği(HEGEM)’in Giresun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu ile Giresun İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü işbirliğinde yürütülen ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen “Giresundaki Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Arttırılması” adlı proje kapsamında STK’lar İçin Bilişim Eğitimi düzenlendi.

Giresun Merkez İlçedeki STK temsilcilerine yönelik düzenlenen eğitim öncesi HEGEM Başkanı Dr. Rahman Çakır, Giresun Valiliği AB ve Dış ilişkiler Bürosu Sorumlusu Ali Yılmaz proje hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra STK temsilcilerimizden Giresun Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği adına Gürsel Ekmekçi, Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği (İbrahim İlyasoğlu ve Ayşe Karaçam), Giresun Muhtarlar Derneği (Tülin Şenel), TÜGVA Giresun Şubesi (Hüseyin Alkan), Giresun Orman Muhafaza Memurlarından Metin Koç ve Lojistik Uzmanı Hasan Özgen ilimizde yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

STK temsilcileri yaptıkları değerlendirmede ilimizde her bir derneğin güzel ve özgün hizmetler yaptıklarını ancak gerek işbirliği gerekse topluma duyurma noktasında sıkıntılar yaşadıklarını ifade ettiler.

Eğitim programında konuşan Bilgisayar Mühendisi Kamil Aktaş, bilişim teknolojilerinde yeni eğilimler hakkında bilgi verdikten sonra dijital okuryazarlık ve internet kullanımı konularında sunumunu yaptı. Dijital okuryazarlıkla bilgisayar kullanıcısı olmanın farklı olduğunu ifade eden Aktaş, Dijital okuryazar bilgisayar programlarını kullanmanın yanı sıra doğru içeriğe erişen, eriştiği içeriği anlayabilen ve gerektiğinde değerlendirecek kadar bilgi sahibi olan aynı zamanda da dijital içerikler üreten kişilerdir. Özellikle sosyal medyada paylaşılan içeriklere dikkat edilmeli, kişisel verilerimizin art niyetli kişilerin eline geçmemesi için dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?