HERŞEY, TEKNOKENT İÇİN…

HERŞEY, TEKNOKENT İÇİN…

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Giresun 2.OSB içerisinde kurul-ması kararlaştırılan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici şirket ve yönetim kurulu oluşturulması çalışmalarına başlanıldı.
25 Nisan Perşembe günü Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıya; Giresun Üniver-sitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Coş-kun, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Gire-sun Belediyesi adına Giresun 2.OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, Bulan-cak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Serkan Soylu, Doç.Dr. Galip İçduygu ve Öğr. Gör. M.Anıl Kaya katıldı. Toplantıda Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kurulacak yönetici şirketinin, yönetim kurulunun ve denetleme kurulunun oluşturulması konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.
Ülkemizin milli sanayi hamlesinin, önemli unsurlarından biri olan Teknoloji Geliştirme Bölgesinde oluşturulacak ARGE alanları, ARGE ofisleri ve kuluçka alanları sayesinde ilimizde ve bölgemizde ARGE çalış-maları yapan veya yapmak için fırsat kollayan şirketler, genç girişimciler, öğrenciler ve akademisyenler tekno-loji geliştirme bölgemizde alanlardan faydalanabilecek ve ARGE niteliğinde çalışmalar yapabileceğini ifade eden yetkililer, Teknokentler içerisinde yer alacak şirket ve girişimciler birçok vergi muafiyetinden faydalanabilecek ve böylelikle girişimcilerimize birçok kolaylıklar sağlanacaktır. Yine TGB içerisinde kurulacak şirketlerde çalıştırılacak nitelikli personel istihdamı da ilimiz ve bölgemiz için oldukça önemli olacağını kaydettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar