HESAPLAR BİR TÜRLÜ ÇARŞIYA UYMADI

HESAPLAR BİR TÜRLÜ ÇARŞIYA UYMADI

Giresun Süper Amatör Küme Futbol Liginde 2019-2020 sezonu, geçen hafta sonu oynanan maçlarla tamamlandı. Ligde Yağlıderespor ve Anadolu 1071 takımları küme düşer-ken; Eynesil Belediyespor, Dereli-spor, Espiyespor ve Batlamaspor takımları da ilk 4 takım içinde yer alarak, play-off oynama hakkını elde ettiler.
Geride kalan sezonda play-off mücadelesi veren İl temsilcisi Tire-boluspor, 22 maçta topladığı 41 puanla ligi 5’nci sırada kapadı. Se-zon boyunca teknik heyette ve fut-bolcu kadrosunda istikrar göstere-meyen Mavi-Beyazlılar, son haftaya kadar kovaladığı play-off hedefine erişemezken, bu hedefini bir başka bahara ertelemek zorunda kaldı. Adem Kemal başkanlığında ligi yürüten ve teknik heyette iki kez değişiklik yapan Tireboluspor’da, Emin Karaman ve Erdem Karaman ikilisi teknik sorumlu olarak görev yaparken; genç antrenör Necati Akyol’da yardımcı teknik adam olarak bulundu. Her iki antrenörle de beklediği başarıyı elde edemeyen Mavi-Beyazlı ekibin, yeni sezonda bambaşka bir ekiple yola devam edeceği ifade edilirken; başkan Kemal, Tireboluspor’u BAL’a çıkarıncaya kadar göreve devam edeceğini söyledi.
Geride kalan sezonla ilgili genel bir değerlendirme yapan Tirebolu-spor Kulübü Başkanı Adem Kemal, takıma ilçe yöneticilerinden ve STK’-lardan destek verilmemesinden dert yanarak, “Tireboluspor bu ilçenin takımı. Lig boyunca hiç kimse bize el uzatmadı. Biz, kendi yağımızla kavrulduk. Ben, tek başıma bu kadar yapabildim. Biz, koca ilçeyi temsil ediyoruz, ama hiçbir yerden destek görmüyoruz. Bu kulüp benim değil, tüm Tirebolu’nun takımı. Başka ilçe takımlarına mülki amirler ve yerel yöneticiler tarafından her türlü destek sağlanırken, biz bu desteği Tirebolu’da göremiyoruz” dedi ve “Ben, bu takım başarı elde etmeden görevi bırakmam. Benim olduğum yerde mutlaka başarı olmalı” diyerek, ilçe yöneticilerine sitemde bulundu. Öte yandan, Tireboluspor’da ileri uç oyuncusu Mesut Can Özen, 20 golle takımın en golcü futbolcusu olurken; sonradan kadroya dahil olan Çağlar Aksu’nun 14 ve Okan Karabulut’un da 13 golü bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?