HİLAL BEKDEMİR’E ORAL’DAN ÖDÜL

HİLAL BEKDEMİR’E ORAL’DAN ÖDÜL

Türkiye birincisi olan Bekdemir gururumuz oldu.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında düzenlenen “Kur’an-ı Kerim-i Güzel okuma” yarışmasında Giresun İlimizden I. Olan Hira Nur Kız Kur’an Kursu öğrencisi Hilal PEKDEMİR, İl Müftülüğü tarafından Umre Ödülü ile ödüllendirildi.

Umre dönüşü, 02.03.2016 Çarşamba günü İl Müftüsü Muhittin ORAL ve Bulancak İlçe Müftüsü Bahtiyar TARNOĞLU  eğitim gördüğü Hira Nur Kız Kur’an Kursunda  PEKDEMİR ziyaret edildi.’

ORAL” Başkanlığımızın Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü olması hasebiyle 2015 yılında Çanakkale’de yaptığı Kur’an-ı Kerim-i yüzünden güzel okuma yarışmasında birinciliği elde eden öğrencimiz Hilal PEKDEMİR’i tekrar kutluyorum. Giresun İl Müftülüğü olarak bu başarısından dolayı bizde kendisini Umre’ye yollayarak ödüllendirmiş olduk. Bugün bu ziyareti, İlçe Müftümüzle birlikte bunun için gerçekleştirdik. Emeği geçen Kurs öğreticilerini kutluyorum.” dedi.

Halihazırda hafızlığını devam ettiren ve 12 sayfa giden PEKDEMİR Umre ziyaretinde yaşadıklarını ifade ederek duygularını anlattı. Ve kendisine bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti.

PEKDEMİR eğitimini tamamlayarak 2016 yılının sonunda Kur’an-ı Kerim-i hıfz etmesi bekleniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?