Hız Testi

Hız Testi

İnternet üzerinden internet hızımızın ne durumda olduğunun tespitini yapabilmek için kullanılan çeşitli programlar bulunur. Bu tarz programların kullanılması ve buradan elde edilen bilginin özellikle internet üzerinden ticaret yapan ve kazanımını buradan sağlayan kişilerin önem verdiği bir konudur.

Sahip olduğumuz internet piyasadaki pek çok firma içerisinden seçmiş olduğumuz ve belki de bilinçli olarak seçmediğimiz bir bağlantı olarak bulunabilir. Bu yüzden elimizde bulunan internetin hızının durumunu öğrenebilmek bizi daha kaliteli modem satın almaya yönlendirecektir. Bilgisayar içerisinde yaşanan hız yavaşlığından kaynaklı olarak sahip olmuş olunan sitedeki aktivitelerde dolaylı yoldan sekmeye uğramaktadır.

Hız testi programları paralı mıdır?

Piyasada çeşitli hız testi yapılabilecek, indirilebilir veya internet üzerinden kullanılabilir hız testi kanalları bulunmaktadır. Bunlar içerisinde en çok kullanılanı speedtest adı verilen alternatif internet hızı testi kullanım oranına tespit edici programlardır. Burada bazı hız testleri ücretsiz olarak sunulmuşken bazıları daha detaylı bilgilendirme sağlayarak belirli bir ücret talebinde bulunabilmektedir.

Hız testi programları neyi tespit eder?

Kişisel olarak kullanmış olduğumuz internet hız tespitini yaptığımızda bizim tarayıcıyı kullanma hızımız herhangi bir video ya da müziği indirme hızımız ya da internet ortamına video kaydı yapabilmek ya da herhangi bir belge girişini yapabilme hızımızı da dolaylı yoldan etkileyecektir.

Hız testi programları ile beraber kullanmış olunan verinin bizim ekranınıza geliş süresi ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber herhangi bir veri alışverişinde verinin ortaya çıkış süresinde ne kadar bir alan kullandığının da tespiti yapılmaktadır.

Yapılan hız testleri sonucunda bilgisayarımız daha fazla veri indirme imkanı bulabilmektedir ve bu sayede kullanmış olduğumuz internet sağlayıcısında değişme giderek bizim için daha uygun olan ve vaat ettiği hız normalinde bulunan firmalar ile iletişime geçebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar