Hizmet üretmede pratik zeka!..

Hizmet üretmede pratik zeka!..

Karla mücadele mi yapacaksın, personel ve araç sıkıntısı mı var; özellikle buzlanma tehlikesinin olduğu zamanlarda buzlanmayı önleyici (kum, tuz v.s) tedbirler almak yerine, araçların trafiğe çıkmasını yasaklayan al bir karar,  belediye hoparlörlerinden de “bu gece buzlanma tehlikesi görüldüğünden özel araçların trafiğe çıkması yasaklanmıştır!” diye anons yap!.. İşte size buzla mücadelede masrafsız ve pratik çözüm!

 

Cadde ve sokaklarda karla kaplı park halindeki araçların karlarının temizlememesi bir yana, yolda süpürülen karların araçların yanlarına yığılması, ikinci bir alternatif çözümdür!..

Araçların yanında az miktardaki karları ola ki kendi imkânlarıyla temizleyip ve trafiğe çıkmak isteyen vatandaşlar olabilir… Bu ihmalkâr(!) vatandaşların hayatlarını ve mallarını tehlikeye atmaları önlenmelidir!

***

Meskûn mahallerde otoyollarının yanında yaya yolu” mu yapılması lazım;yetkililerin ihmalkârlığını kamufle etmek ve bütçeye katkı sağlamak için “yaya yolu” yapma yerine; otoyolda hız sınırını 40-50 gibi düşük bir seviye düşüren bir karar al, otomatik radar sistemini de kur, hız sınırını aşan otolara geciktirmeden ceza ihbarnamelerini de gönder ki uygulamanın ciddiyeti anlaşılsın; işte size masrafsız ve pratik “yaya yolu” çözümü! (Çıtlakkale-Batlama yol güzergâhında olduğu gibi!)

***

Hastanelerde yatmakta olan ağır hastalara acil kan ihtiyacı mı var, gönüllü kan bağışçılarının adreslerine gidip onları hastanelere getirmek yerine, tv-radyo kanalları ve belediye hoparlörlerinden anons yaptır; kan bağışı yapacak gönüllülerinin hastanelerine gelmelerini bekle!..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç