İç savaş tuzağına dikkat..

İç savaş tuzağına dikkat..

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “emperyalist güçlerin ihanet şebekeleri, cumhuriyetimize ve demokrasimize saldırıyorlar. Amaçları iç savaşla ülkemizi bölmek” dedi…

CHP Giresun İl Başkanlığı 30 Ağustos Zaferinin 94.Yıldönümü, nedeniyle Atatürk Meydanı’nda anma töreni düzenledi.  Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de yaşanan süreci Kurtuluş Savaşı öncesine benzetti. Bektaşoğlu konuşmasında “O yıllarda olduğu gibi yine bizi yok etmek isteyen dahili ve harici bedhahlara karşı karşıyayız. Emperyalizm ve onun yerli işbirlikçileri bu topraklarda siyasal iktidarlar marifetiyle oluşturdukları yapılarla,  terör örgütleriyle, ihanet şebekeleriyle, Cumhuriyet ve demokrasimize saldırarak, 94 yıl önceki yenilgilerinin intikamını almak istiyorlar” dedi.

“HAİNCE SALDIRILAR,KAOS, KARGAŞAYLA İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK İSTİYORLAR”

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: ”94 yıl önce bugün, zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmayan yüce Türk milleti, olağanüstü bir cesaret, azim ve kararlılıkla emperyalizmi yenerek bir kahramanlık destanı yazdılar. Anadolu’dan bütün dünyaya esaret altında yaşayamayacağının mesajını verdiler.

Ancak Türkiye bugünlerde tıpkı 30 Ağustos öncesinde olduğu gibi zor ve sıkıntılı günler yaşıyor. Kanla, canla çizdiğimiz sınırlarımızı Sevr kalemiyle yeniden çizmek istiyorlar. Bunun için içten ve dıştan haince, kalleşce saldırılar düzenleyerek toplu ölümler ve katliamlar gerçekleştirip kaos, kargaşa ortamı yaratıyorlar.

Ülkemiz hızla bir iç savaş sürecine doğru gidiyor.   

Ama ne yaparlarsa yapsınlar, 30 Ağustos ruhunu ilkelerinde yaşatan Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet Halk Partililer ve bu ülkenin yurtseverleri olduğu sürece bunu başaramayacaklar.

Halkımızla birlikte bedeli ne olursa olsun bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi  koruyacağız.

Cumhuriyeti kuran parti kimliği ile cumhuriyetimizin aldığı yarayı onarma mücadelesine bu nedenle katkı sunuyoruz.

Üzerimize düşen tarihi sorumluluğu yerine getiriyoruz”.

“GİRESUN’A İSTİKLAL MADALYASI VERİLMELİ”

30 Ağustos’un Giresun için de ayrı bir önemi ve anlamı olduğunu vurgulayan Bektaşoğlu, “Bu zaferin kazanılmasında Osman Ağa ve Hüseyin Avni Alparslan’ın kurduğu 42 ve 47 gönüllü alay kahramanlarının, Giresun Uşaklarının büyük katkısı var.

Tarihin her döneminde vatan savunmasında, bütün cephelerde yer alan Giresunlular, Başkomutanlık Meydan Muhaberesinde de en ön saflarda savaştılar.  Kurtuluştan kuruluşa kadar geçen yıllarda pek çok şehit verdik.

Sırf bu nedenle ilimiz bir şeref madalyasını hak ediyor. Bu konuda TBMM’ye verdiğim kanun teklifini bir hakkın iadesi olarak görüyor, sizlerin de bu mücadeleme sahip çıkmanızı bekliyorum.

Atalarımıza ve cumhuriyet şehitlerine vefa borcumuzu bir nebze de olsa ödemiş olalım” ifadesini kullandı.

Törene, Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun yanı sıra İl Başkanı Necati Tığlı, Belediye Başkanı Kerim Aksu, il ilçe, kadın ve gençlik kolu yöneticileriyle kalabalık bir partili gurubu katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?