İHBARNAMELİ TUZAK

İHBARNAMELİ TUZAK

Devletimizin gelişmesi vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükselmesi ülkemizi yönetenlerin adil ve adaletli yönetimleriyle gerçekleşir. Yöneten iktidarlar hangi siyasi partiden olursa olsun vatandaşta bu inanç tam olmalı. Bu inancı ve güveni kaybedecek unsurlar iktidarlarca oluşturulmamalı. Eğer! Bir ülkede kamu kurum ve kuruluşları şirketler vs. kendi ülkesinin vatandaşlarına çeşitli yöntemlerle tuzak kuruyorsa, bu tuzaklara yönetenler duyarsız kalıyorsa, vatandaş da bir ilerisinde hangi şekilde tuzakların olabileceği kuşkusu hakim olurken bu endişeyle hayatını sürdürme düşüncesi hakim olur ki!.. Allah muhafaza. Daha ilerisinde vatandaş, acaba devletimiz bize bubi tuzağı da kurar mı? düşüncesi hakim olur.
Şimdi asıl konuya geçmek istiyorum. Giresun halkına elektrik dağıtım işlerini yapan AKSA ÇORUH EPSAŞ diye bir şirket var… gayet güzel. Bu şirket halkımıza elektrik dağıtım işlerini yapıyor. Bu hizmetten dolayı kendilerine teşekkürde ederiz. Teşekkür ederiz, etmesine de… geçenlerde belediyenin elektrik borcundan dolayı elektriği kesmesi sonucu şehre su pompalanamadı, bu şık olmayan uygulamadan dolayı her iki kuruluşun yanlışı olmuş şehrimizde binlerce insan günlerce susuz kalmıştı. Belediye tasını tarağını toplayıp bu ülkeden kaçmıyordu galiba, bu konuyu dağıtım şirketinin belediyeyle çözmesi gerekirken vatandaş mağdur edildi. Bu tutumunuzla vatandaş her iki kuruma da isyan etmiştir, buda bir hatırlatmadır.
Yazının başlığında ihbarnameli tuzak dedik. Bu tuzak mı? Yoksa faka bastırmak mı? Siz karar verin. Geçen gün şahsıma 0.50 kuruş elektrik borcuma istinaden ihbarname geldi. Canım… elli kuruş ne var bunda demeyin. Bende diyorum ki! bu vatandaşa tuzak değil de nedir? İhbarnamedeki elli kuruşu ben ödemesem ne olacaktı, ben iyi biliyorum. Sonrası ne olacaktı biliyor musunuz? Önce Elektriği kesecekler, sonra açma kapama parası vergiler vs. olmadı 0.50 kuruşu kurum avukata verip tebligattı avukat parasıydı vs. Sizce bu çok sinsice bir tuzak değil mi? Bu tuzağın izahatı olamaz, olamaz. Vatandaşça böyle bir tuzağın kabulü mümkün olamaz, bu sanki devleti hiçe saymak ve şirket açık gözlüğüdür. Açıkça bu tutumundan dolayı AKSA ÇORUH EPSAŞ’ı bir abonesi ve vatandaş olarak protesto ediyorum. Bu ve bunun gibi tuzakları vatandaşa uygulamanız sizi büyütmez yüceltmez vatandaşın ahı çok keskin olur. Ben derim ki! yanlış yapan mutlaka bir şekilde bir yerinden hüsrana uğrar. İnsanların çeşitli tuzaklarla ahını değil güzel ahlakınızla adil ve adaletli yönetiminizle duasını alın. Halkımızın neresine dokunursanız ah alırsınız. Haksız kazanç kimseye bir zenginlik getirmez bunu bilin isterim.
Vatandaş sizin gelir kaynağınızdır müşterinizdir. Vatandaşa ve tüketiminde… faturalandırmada kesintilerinizde azami hassasiyeti göstermelisiniz. Ayıptır elli yüz kuruşa ihbarname gönderip de vatandaşa tuzak kurmayın. Sizi ayıplıyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar