İl Genel Meclisi’nden Şehitlere Saygı

İl Genel Meclisi’nden Şehitlere Saygı

İl Genel Meclisinde Şehitlere saygı duruşunda bulunulup dua okundu.

Giresun İl Genel Meclisi, Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopterde şehit olan  13 asker  için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu ardında dua edildi.

İl Genel Meclisi 2017 yılı Haziran ayı olağan toplantısı şehitlere saygı gündemiyle başladı.  Meclisin haziran ayı ilk toplantısı toplantısını şehit düşen asker ve polisler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından başladı.

Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, “İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısı cennet vatan ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup ardından dua edelim. Bu ülkenin birlik beraberliği bölünmez bütünlüğü için şehit düşen bütün kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Onlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunalım ve ardından dua edelim. Rabbim milli birliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyenleri Kahhar Sıfatı ile kahreylesin” dedi.

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz ise, dünyanın her tarafında terörün kan akıttığını vurgulayarak, ülkelerin teröre karşı birlik içerisinde mücadele etmesi gerektiğini hatırlattı. Yılmaz, terör olaylarında yaşamını yitiren şehit ve terör kurbanlarına rahmet diledi.

Yapılan konuşmaların ardından meclis üyeleri 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup dua ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?