İmarda neler oluyor?

İmarda neler oluyor?

ÖZTÜRK’TEN AKSU’YA İMAR TEPKİSİ

AK parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Belediyesi’nin yeni imar planının Giresun’un geleceği açısından büyük sıkıntılara beraberinde getireceğini, bu nedenle mutlaka bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini söyledi.

Öztürk, düzenlediği basın toplantısında, planda mevcut yeşil alanların azaltıldığını, buna karşılık imar alanlarının artırıldığını belirtti.

Giresun’un çarpık yapılaşmasının yeni planla birlikte içinden çıkılmaz bir hal alacağını kaydeden Öztürk,”Giresun çarpık kentleşme sorunu ile mücadele eden bir kent. Nefes alınamaz hale geldi. Buna son olarak yeni imar planı büyük darbe indirecek. Yeşil alanların oranı azaltılırken, imar alanları büyütülmüş. Bu büyük sorun. Giresun’un geleceğine önemli darbe indiriliyor. Giresun’a yazık değilmi? Doğa harikası Giresun yok edilecek. İçimiz yanıyor. Yazık Giresun’a. Giresun halkı bu duruma dur demeli. Giresun Belediyesi bu yanlıştan biran önce dönmeli” dedi.

AK partinin fındığa destek olduğuna işaret eden Öztürk, konuyu yakından takip ettiklerini söyledi.

Öztürk,”Üreticimiz endişelenmesin. Fındığın ve fındık üreticisinin menfaatlerini koruyoruz. Korumaya da devam edeceğiz. Konuyu yakından takip ediyoruz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?