İNSANI KİRLETEN KEMİĞİN ÜSTÜNDEKİ DOKU…

İNSANI KİRLETEN KEMİĞİN ÜSTÜNDEKİ DOKU…

İnsan temizlik söz konusu olunca her zaman hassas olmuştur. Nedeni ise sağlığın yolu temizlikten geçmektedir.makinalarda paslanma ev ortamında kurtlanma devlet, siyasi idarede de ise çürüme temizliğin karşıtıdır.İnsan üstü-başı, çevresi, yiyeceği ve giyeceği,davranışı ile temiz, derli-toplu, intizamlı olmaya olduğu kuruma , devletine hizmet onun en önemli ahlaki görevidir. Bu görevini kesinlikle aksatmamalı ve dikkatli bir şekilde yerine getirmeye çalışmalıdır.

Gel görki temizlik erzem olmuş’ sa bir an önçe önlem alınması gerekir. Sivil toplum örgütleri,dernek, cemiyet, siyasi partiler, belediyeler, devlet dairelerinde,de temizlik yapmak gerekebilir.bu temizlik insan odaklı olacağı için çürüme , ancak kemiği saran etlerin temizlenmesiyle mümkündür.bu temizliğe asla sevgi karıştırılmamalıdır. Adamın biri ustaya, Ben balık çok severim, siz de sever misiniz?” diye sormuş.

Balığı çok sevdiğini söylüyorsun öyle mi?” diye sormuş usta.Evet çok severim, haftada birkaç defa yeriz.

Hımm, balığı çok seviyorsun ve çok sevdiğin balığı denizden çıkarıyorsun, pişiriyorsun ve yiyorsun öyle mi? Bu nasıl sevgi? Sen balığı değil, kendini seviyorsun…” demiş usta.

Seninle işi bitince değişen, artık aramayan sormayan çok insan görmüşsündür. İşte bu insanlar seni hep balık sevgisiyle sevmiş’se temizlik yapma ihtiyacı oluşmuştur.

Bu temizliği de yine korktuğumuz kurtlar Yapmalıdır. İnsanın ulaşamadığı alanlar küçücük kurtların rahat ulaşım alanlarıdır.. bütün omurgalı canlıların baş veya vücut iskeletlerinin temizlenmesinde en fazla kullanılan Derms-tid larvaları ile çalışılan metottur.

karanlık böcek odası veya kapalı bir sandıkta D e r m e s ­ ti d’leri ile oda ısısında muhafaza edilirlerse bu böceklerin larvaları bütün

‘organik parçaları yalnız kemik ve dişler kalıncaya kadar sıyırıp yerler.

İnsan insanın kurdudur’ dan hareketle insanlar makam mevki sahibi oldukça eğer asli görevinden uzaklaşıp amacı dışına çıkıyorsa yapılması gereken onu içinde bulunduğu ortamın kurtlarıyla baş başa bırakmaktır. Jandarmanın evi aramaya geldiğini gören ev sahibi eşine silahını verir. beline koy benden başkasınada verme der. kapı çalınır Jandarma ac kapıyı deyince kadın silahı pencereden dışarı atar. silah pencerenin öğnünde duran jandarma erinin yüzüne isabet eder. ev sahibi kapıyı actığında sadece kolanya , beze ihtiyaç vardır. silah aramaya zaten gerek kalmamıştır.insan yKınındakilere güvenme ihtiyacı içinde yaşama tutunur. Ne gariptir, insana büyük acıları’ da yakınındakiler yaşatır.Temizliği yaparken zararlı etkenlerden kurtulmaksa sevgi , yakınlık temizliğe asla mani olmamalıdır.

Temizlik bittiğinde sağlam kemik anatomisi yeniden ete bürünerek doğru insanlarla amaça uygun hareket devam edecektir.

makam mevki bir anda gelirse başkalaşma geçirebilir insan,ne oldum delisi olmak deniyor halk arasında buyüzden damdan düşer gibi makam mevki sahibi olunmamalı alıştıra alıştıra kademe kademe yükselmeli insan.bir yazı okumuştum çok ünlü bir restaurantta aşçı olarak işe başlayanlar yüksek okul mezunu olarak geliyormuş ama oranın sahibi önce onlara bulaşık yıkatıp yerleri süpürtüyormuş. Görmez ve bilmez misin ki herkes makam sahibinin önünde el pençe divan durur ve onu över; fakat talihi dönünce, bu göbek üzerindeki ellerin parmakları, önünde iki büklüm olduklarının gözlerini oymak ister; dünlerinin utanç verici riyakarlıklarının şahidi kalmaması için.

Şeytan uyuyakaldı bir gün. Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan dünyaya. Biri paraya yapıştı, diğeri mevkiye, öteki de ihtirasa. O günden sonra şeytan hiçbir iş yapmadı. Her şeyi sahiplenme insan ,hiç bir şey senin değil! Taaa içine kadar çekebildiğin nefesi dahi geri veriyorsun. Bir gün gelicek onu bile yapamayacaksın. Arsız olma…

YILDIRIM Kİ̇REZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?