İŞLETMECİLERİN SON UMUDU TSO..

İŞLETMECİLERİN SON UMUDU TSO..

Giresun’da son dönemlerde sık sık yaşanan TEİAŞ kaynaklı elektrik kesintileri Giresun iş dünyasını mağdur etmeye devam ediyor. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’n-da bir araya gelen Turizm firma temsilcileri kesintiler ile ilgili yaptı-ğı açıklamada, bu enerjinin kesinti-siz ve kaliteli olarak tüketicilere ulaştırması gerektiğini belirtti.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu nezdinde bir araya gelen turizm firma yetkilileri kış mevsiminde ciddi anlamda enerji talebini artırdığı, buna bir de dağıtım şirketlerinin çalışmaları eklenince sıkça elektrik kesintilerine maruz kalmakta ve Giresun turizmi açısından hoş olmayan durumlara sebebiyet vermektedir” denildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise yaptığı açıklamada; “Kış şartlarının hissedilir derecede yaşandığı bugünlerde; elektrikle çalışan kombi ve kaloriferlerin elektrik kesintisi süresince çalışamaz duruma gelmesi halkımızı daha fazla mağdur etmektedir. Bunun yanı sıra üretim yapan sanayi tesisleri de elektrik kesintilerinden etkilenerek zarara uğramaktadır. Bu durum bölge ve ülke ekonomisine de zarar vermektedir.
Sorunun çözümünde
1) Uygulanan enerji politikalarının hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi gerekmektedir.
2) Elektrik kesintileri uzun süreli değil 5-6 saat aralığında ve gündüz erken saatlerde yapılmalıdır.
3) TEİAŞ’ın alt yapı çalışmalarını hızlandırması için saha personellerini arttırmalıdır.
Bu sorunların çözümüne yönelik çalışmaların ivedilikle hayata geçirilmesini talep ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?