İsrail mi kazandı, Gazze mi?

İsrail mi kazandı, Gazze mi?

DEMİRKAYA, GAZZE ABLUKASINI İSRAİL DEĞİL YANDAŞ MEDYA KALDIRDI.

Giresun Saadet Partisi (SP) İl sorumlusu ve milletvekili adayı Bekir Demirkaya yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye ve İsrail arasında yapılan doğru bulmadıklarını söyledi.

Böyle bir anlaşmayı asla kabul etmeyeceklerini ve milletinin vicdanının da bunu kabul edemeyeceğini vurgulayan Demirkaya; “böyle bir anlaşma Mavi Marmara şehitlerinin kanı yerde iken yapılmamalıdır. Böyle bir anlaşma Filistin’de İsrail hala zulme devam ederken yapılmamalıdır. Böyle bir anlaşma İslam dünyası, ABD, AB ve siyonizm’in ortak icraatıyla kan ve gözyaşına boğulurken yapılmamalıdır. Buna imza atanlar, tarih önünde ve millet vicdanında hesap veremeyeceklerini bilmelidirler” dedi.

İsrail ile yapılan anlaşmanın ardından yandaş medyada algı operasyonlarına başlandığını söyleyen Demirkaya; “yandaş medya bu anlaşmayı hemen bayram havasına çevirdi. Abluka kalkmamasına rağmen gemilerimiz Gazze’ye doğru yola çıktı, şehitlerimizin istediği oldu haberleri yapılmaya başlandı. Ayrıca yandaş medyada yine İsrail tüm şartları kabul etti diye yalan yanlış propagandalara başlandı.” dedi.

Bu anlaşma ile sadece Mavi Marmara şehitlerinin değil, bütün milletimizin hayal kırıklığına uğradığını söyleyen Kamalak, “Ülke olarak 3 vazgeçilmez çizgimiz vardı; İsrail Türkiye’den özür dileyecekti. Dilemedi, herhalde özürü gizli toplantıda İktidarın kulağına fısıldadılar. Mavi Marmara Şehitleri için tazminat ödenecekti. Ödenmedi. Gazze’ye uygulanan ambargo kalkacaktı. Kalkmadı. İsrail Filistin’lilerin temel insan haklarını kabul etmezken İsrail’le bir anlaşma yapılamaz. Bu şartlar altında Türkiye’de mahkeme kararları kesinleşip netice alınmadan yapılan anlaşma milli menfaatlerimize aykırıdır.” şeklinde konuştu.

En çok Siyonistlerin bu anlaşmadan memnun olduğunu belirten Demirkaya, ABD dışişleri bakanı kerry’nin yapmış olduğu ‘biz bu gelişmelerden tabii ki çok memnunuz. Bu gerçekleşmesini istediğimiz adımdı.’ açıklaması ile sevinçlerini ifade ettiklerini söyledi.

siyonist israil devletinin Filistin’de katliama devam ederken böyle bir anlaşma yapılmasının tüm Müslümanlar üzerinde bir şok yarattığını söyleyen Demirkaya; “Böyle bir anlaşma yapılması İslam dünyasında Türkiye’den ümit bekleyen ihlaslı müminleri büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştır.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?