İstanbul Boşanma Avukatı

İstanbul Boşanma Avukatı

Evliliği sona erdiren durumlardan biri olarak ifade edilen boşanma süreci kanuna göre dava ile yani hakimin kararı ile gerçekleşir.

Hakim tarafından verilen boşanma kararında nihai karar aleyhine olan taraf istinaf hakkına sahiptir. Bunun için geçerli olan süre mahkeme kararının tebliğ edilmesinden itibaren başlar. Verilen boşanma kararına karşı kanun yoluna başvurulması için bazı hususların bilinesi ve bunlarla ilgili dikkatli olunması gerekir. Bu en iyi şekilde yapabilmenin yolu da işinde uzman ve profesyonel olan bir avukattan geçer. Boşanma sürecinde vekilinin omuzlarındaki yükün hafiflemesini sağlayan İstanbul boşanma avukatı mevcut boşanma sürecinin daha rahat ve sağlıklı şekilde geçirilmesi için gerekli tüm çalışmaları yapar.

Boşanma Avukatı

Boşanma sürecinde taraflar çeşitli sorumluluklar altına girerler. Bu süre zarfında dava gereğince taraflar birtakım delillere ve kanunda geçerli olan sürelere uymalıdırlar. Aksi durumda dava ilgili taraf için aleyhe dönüşebilir ve dava kaybedilebilir. Buna ek olarak davayı kaybeden kişi için dava masrafı, tazminat, harç ve vekalet ücreti gibi masraflar da ortaya çıkar. Dolayısıyla davanın kazanması taraflar açısından büyük önem taşır ve bunun için işinde gerekli bilgiye sahip boşanma avukatı seçilmesi gerekir. Avukattan hukuki yardım alınarak yürütülen boşanma davalarınsan başarılı sonuçlar alınma olasılığı daha yüksektir. Profesyonel boşanma avukatı davalının boşanma sürecinde sahip olduğu ya da olacağı haklarla ilgili de davalıyı bilgilendirebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?