İŞTE BU..

İŞTE BU..

CHPLİ Bektaşoğlu, Canikli’nin Başbakan yardımcılığına getirilmesini kutladı ve Canikli’yi tebrik etti.

AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin Başbakan yardımcılığına getirilmesinin yankıları sürüyor.

Canikli’ye bir destek de CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’ndan geldi.

Bektaşoğlu;  “65.Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilen Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli’yi kutluyor, başarılar diliyorum. Bu önemli görevi yürütürken Giresun’un beklediği hizmetlerin gerçekleştirilmesine, ilimizin sorunlarının çözümüne de katkı sunmasını bekliyorum.

Özellikle yeni sezon öncesinde fındığa karşı hükümetin duyarlılığının sağlanması önemlidir. Çünkü kendisi de bilmektedir ki; geçen yıl fındık yerli ve yabancı spekülatörlerin serbest piyasayı şekillendirmesiyle ucuzlatılmış, üretici fındığını 7-8 lira eksiğine satmak zorunda bırakılmış, bundan ülkemiz de ciddi boyutta zarar görmüştür.

Sayın Canikli’nin bulunduğu makamda fındığın bu haline seyirci kalmamasını, ilgili bakanlıklar üzerinden bir çalışma yürütmesini bekliyoruz.” dedi.

BEKTAŞOĞLU şöyle konuştu:

“Güney Çevre Yolu’nun ihalesinin yapılmasının sağlanması, Giresun’un Eğribel Tüneli üzerinden yüksek ticari standartlı ve kalitede yollarla İçanadolu’ya bağlanması, Tirebolu’ya Demiryolu, Dereli, Batlama, Çanakçı, Güce; Kovanlık-Aydındere yol projelerinin bitirilmesi,  şehrimizin batı tarafının doğalgaza kavuşturulması, kısa dönemde kendisinden beklediğimiz diğer hizmet önceliklerimizdir.

Bir muhalefet partisi milletvekili olarak, bir taraftan yasama faaliyetleri çerçevesine denetim ve eleştiri görevimizi yaparken  diğer taraftan da; Giresun’a hizmet noktasında, birlik, beraberlik uyum ve işbirliği anlayışıyla ilimizin hak ve menfaatleri için kendisine desteğimin tam olacağının bilinmesini isterim.  “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?