İşte O Operasyonun Detayları

İşte O Operasyonun Detayları

Vali Harun Sarıfakıoğlulları,yaşamanı yitiren Alper Nebil için oldukça üzgün olduklarını belirterek”Uyuşturu konusunda asla taviz verilmeyecek”dedi

 

Giresun’da dün gece polisin ’dur’ ikazına uymayarak kaçan ve yaşanan kovalamaca sonucu Trabzon istikametinde ters şeride girerek kaza yapan İran uyruklu Hamed Esmaeıllou’nun aracında yapılan aramada toplam değeri 1 Milyon lira olan 31 kilo 169,20 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü binasında basın açıklaması yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla süreceğini kaydetti.

Aracın bir süredir narkotik ekipleri tarafından takip edildiğini belirten Sarıfakıoğulları, “Önceki akşam Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz önemli bir operasyona imza attılar. Gençlerimizin uyuşturucu tuzağına düşürülmemesi noktasında, gerek il emniyet müdürlüğümüz, gerek il jandarma komutanlığımız tüm birimleriyle en üst düzeyde hassasiyet göstererek mücadelesini sürdürüyor. Bir süredir narkotik şubemizin takibinde olan ve dün akşam saat 22.15 sularında ilimizin girişinde ki uygulama noktasında durdurulan araç güvenlik güçlerimizin ikazına rağmen yoluna devam ediyor ve şehir merkezinde ki ışıklardan ters yöne dönmek suretiyle Trabzon istikametine doğru yol alıyor. Bu esnada maalesef bir vatandaşımızı trafik kazasında kaybettik. Alper NebiL 1995 Giresun doğumlu kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Yine araç içerisinde yaklaşık 31 kilo 169, 20 gram eroin maddesi arkadaşlarımızın özverili çalışması neticesinde ele geçirilmiştir” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?