İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

AK Parti Giresun Milletvekili Aday Adayı Tolga Erener katıldığı bir televizyon programında siyasi gündem ve Giresun ile ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.

Görele Belediye Başkanlığı döneminde Gençlik ve Spor Bakanlığı “Çalışan ve Üreten Gençler Programı Emek Yoğun Sektörlerin Desteklenmesi Görele Tekstil Kent Projesi”  kapsamında 300 kişilik bir tekstil fabrikası inşaatına başlandığını, inşaatın hızlıca devam ettiğini kısa bir süre içinde işletmenin faal hale geleceğini ifade eden Tolga Erener “İstanbul’da tekstil sektöründe çalışan hemşerilerimiz dahi Görele’deki fabrikanın ne zaman açılacağını  merak ediyorlar. Giresun’da  yaşamak ve Giresun’da çalışmak istiyorlar.” dedi.

YENİ  ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ KURULACAK

Tolga Erener “Espiye- Tirebolu Organize Sanayi Bölgesi ile Görele Organize Sanayi Bölgeleri yer seçimleri, müteşebbis heyetleri kurularak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylandı.  Bizler bu organize sanayi bölgelerinin eksikliklerini tamamlayarak en hızlı bir şekilde yatırımcıların hizmetine sunmaya çalışacağız. 3. ve 4 Organize Sanayi Bölgeleri iş ve istihdama Bulancak Organize Sanayi Bölgesinde olduğu gibi çok ciddi bir katkı sağlayacaktır.”  şeklinde devam etti.

Milletvekili A. Adayı  Erener “Her zaman yatırım ve istihdamın önünü açtık, Giresunlu işadamlarımızla diyalog içeresinde olduk.  Özellikle yatırım ortamının iyileştirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde hareket ettik.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?