İTİBARSIZ BİR DEVLET BAŞKANI OBRADOR !!!

İTİBARSIZ BİR DEVLET BAŞKANI OBRADOR !!!

“Meksika’da devlet başkanı seçilen ve aralık ayında göreve başlayacak olan Andres Manuel Lopez Obrador, devlete ait özel uçağı satarak seyahatleri için tarifeli uçuşları kullanacağı sözünü verdi.
Havalimanında rötar yapan uçağını beklerken diğer yolcular tarafından videoya çekilen Obrador, 3 saatten fazla geciken uçakta beklemesine rağmen bu deneyimin fikrini değiştirmeyeceğini söyledi.
Yolcularla sohbet eden Obrador, “Başkanlık uçağına binmeyeceğim. Bu kadar fakirliğin olduğu bir ülkede o lüks uçağa binsem utancımdan kimsenin yüzüne bakamam” ifadelerini kullandı.
Obrador daha önce de kemer sıkma politikalarına kendisinden başlayacağını söyleyerek gündeme gelmiş ve selefinin aldığı maaşın sadece yüzde 40’ını alacağını açıklamıştı” (basından).Bu haber KAPAK olsun…
Haber bu, şimdi sıra geldi YORUMA; Bu tür haberler bize uymaz arkadaş. Bir çoğumuz inanmayız, montaj deriz, asparagas deriz, uydurma, asılsız, masa başı haber deriz…Öyle ya, bu tavır dünyada çok görülmüş değildir, belki de hiç görülmemiştir, en azından yakın bir dönemde, ve gayri müslim bir ülke de. Ülkenin halkı ve idarecileri MÜSLÜMAN olsa neyse de !!!! Sıkar bizi bu tür davranışlar, garipseriz, yadırgarız, kınarız. Alışmışız millet olarak lüks hayata, şatafatlı, tantanalı-tumturaklı yaşamaya…
Birileri bu OBRADOR’a söylesin; desin ki: “aklımızla dalga geçme, bizimle alay etme ey başkan.! Sen bizleri aptal mı sandın, bizi manyak, geri zekalı yerine koyma.!! Bizim de bize göre onurumuz var, gururumuz, şanımız, şerefimiz var.! Lütfen kendine gel, 7 milyar insana ve şanlı tarihi olan bizlere manyak muamelesi yapma…Başkan olarak senin de 10-15 tane lüks uçakların, özel ve konforlu, kurşun geçirmez araçların, binlerce odaları olan sarayların, konutların, milyarlarca avro veya dolar paraların, değeri bilinemez gayri menkullerin, şirketlerin olmalı…!!!
Dünyayı sen mi kurtaracaksın OBRADOR? Ülkenin insanlarına yaranacak da ne olacaksın ! Zaten gelmişsin geleceğin en son makama… Bundan sonrası mezar…Akıllı ol, çevreni düşün, evlad-ü ıyalini, akraba-i taallukatını, çevrendeki insanları, sana destek olanları… Bu kadar insan sıradan insanlar gibi mi olsun ! Ayıp olmaz mı ? Hani vefa, hani sadakat ? Sana yapılan iyiliğin karşılığı bu mu olmalı !!!!
Hem şunu düşün ki; bu hareketinin zararı sadece sana olmaz. Dünyada ne kadar idareci, yönetici, üst kademe insan varsa onlara kötü örnek oluyorsun. Buna hakkınız yoktur.!!!
Kaldı ki siz, MÜSLÜMAN da değilsiniz.! İnancınızda haram-helal, günah-sevap, mizan-hesap, Cennet-Cehennem de yok. Bilemeyiz ama belki sizin kültürünüzde ayıp, kınama anlayışı da yoktur. !!
O halde sana ne oluyor OBRADOR ? Delirdin mi ne oldun ? Diyoruz ki, acaba bir hekime götürsek mi başkanı ? Yapma etme ne olur…Geri al şu sözlerini, vazgeç bu tavrından…İnsanlığı ve bizleri sıkıntıya sokma…Zaten buna hakkın da yok !!!
Eğer bu tavsiyelerimize itibar etmezsen “deli” yaftası vururuz sana. “Kafayı sıyırmış” deriz, “manyak, aptal, serseri” deriz. Daha başka söyleyeceklerimiz de olur elbette…Umudumuz ve dileğimiz en kısa zamanda bu sevdadan vazgeçmenizdir…İnsanlık aleminden özür dilemenizdir…Bir süre bekleyeceğiz bunu, ısrarla, sabırla, umutla… !!!
Aksi halde ne mi olur? Gök kubbeyi başına yıkarız. Sana dünyayı dar ederiz. Evinden dışarıya çıkamaz, kimselerin yüzüne bakamaz, en yakınlarından bile utanır hale gelirsiniz…Haddini bileceksin arkadaş. Sen kendi başına değilsin, istediğin gibi hareket edemezsin…Son sözümüzü söyledik o kadar… Bundan sonrası sana kalmış sayın olmayan başkan….!!!
Selam ve dua diye Müslümanlar…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?