İYİ İŞLER İÇİN GEÇ KALMAYALIM

İYİ İŞLER İÇİN GEÇ KALMAYALIM

Giresunspor, Süper Ligde ilk puanı ile tanışırken gol yollarında yaşanan sıkıntı bir kez daha kendini gösterdi. ” Yönetim tarafından istifanız talep edilirse ne yaparsınız ?” sorumuz üzerine Teknik adam Hakan Keleş, ” Zarar vermeyi hiçbir zaman düşünmem. Zarar verdiğimi düşündüğüm an burada olmam zaten” cevabını verdi.

Süper Lig’in 5. haftasında Konyaspor’un konuk eden GZT Giresunspor, maçtan golsüz berabere ayrılarak Süper Lig’deki ilk puanını aldı.. Mücadele sonrası Teknik Direktör Hakan Keleş, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takımın günden güne daha iyi bir performans verdiğini söyleyen Keleş, şu ifadelere yer verdi: “Üzgünüz tabii ki. 3 puan alıp taraftarımıza hediye etmek istiyorduk. Fakat ona rağmen geçen maç ve bu maç oyunculara teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz bir performans sergilediler. Oyun olarak maçın tamamına yakın üstündük. Ama geçen haftalardaki gibi sonuçlandırmalarda sıkıntılar çektik. Rakibe bir tane pozisyon verdik. İstatistik olarak üstündük. Günden güne gelişen bir oyunumuz var. Bugün bunu gördük. Taraftarımız biraz üzülüyor ama bize inansınlar güvensinler. Biraz sabretsinler iyi yoldayız. İyi şeyler yapacağız. Tek üzüntümüz onlara 3 puan getiremedik. Bunu da sağlayacağız inşallah.”

Toplantıda  istifa edip etmeyeceği konusunda sorduğumuz bir soruya cevap veren Keleş, “Öyle bir şey düşünmedik. Gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Yönetimimizde yaptıklarımızı görüyor. Enerjimizi görüyor. Takımdaki havayı görüyor. Şu an yönetimin bu şekilde bir düşüncesi olduğunu düşünmüyorum. Ama düşünürse de ben bu kulübü şampiyon yapmış bir teknik direktörüm. Zarar vermeyi hiçbir zaman düşünmem. Zarar verdiğimi düşündüğüm an burada olmam zaten” şeklinde konuştu.

KONYASPOR CEPHESİ

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut ise genel anlamda takımının iyi mücadele ettiğini kaydederek, “İyi başladığımız bir lig vardı ilk 4 maçlık periyodda. Bunu devam ettirebilme adına Giresun’a gelmiştik. Burada Giresunspor’un da tam aksine 4 maçlık bir periyodu var negatif anlamda. Rakibimizin de bugün kendi sahasında bir reaksiyon göstermek isteyeceğini biliyorduk. Sonuçta buna bir yerde ‘dur’ demeleri gerekiyor. Takımım genel anlamda iyi mücadele etti.” diye konuştu.

Giresun deplasmanında oynadıkları oyuna göre alınan bir puanın normal olduğunu belirten Palut, şunları söyledi: “İki devrenin de başlarında oyun hakimiyeti bizdeydi. Ama devre ortalarından sonra Giresunspor agresifliğini sahada gördük. Pozisyon anlamında Giresunspor’a şans tanımadık. Bu, bizim için savunma anlamında pozitifti. Ama negatif olan kendi hücum standardımızın bugün, kendi pas sayımızın, pas oyunumuzun, ceza sahası girişimizin ve üçüncü bölge denemelerimizin altında kaldık. Bizim adımıza negatif yönümüz buydu. Sonuç olarak ben dengeli bir maç olduğunu ve oynadığımız oyuna bakarsak buradan bir puanın normal olduğunu düşünüyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar