İYİ PARTİ, DOĞU TÜRKİSTAN’ DA YAŞANAN ÇİN ZULMÜNÜ PROTESTO ETTİ

İYİ PARTİ, DOĞU TÜRKİSTAN’ DA YAŞANAN ÇİN ZULMÜNÜ PROTESTO ETTİ

İYİ Parti Giresun İl Teşkilatı, Doğu Türkistan’ da yaşanan Çin zulmünü protesto etti.Atatürk Meydanı’ nda pankartlar eşliğinde gerçekleşen protesto eyleminde konuşan İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Av.Ünzile Bozalioğlu Yüksel, Çin’ in Müslüman Doğu Türkistan halkına soykırım uyguladığını hatırlatarak ,” Çin dünyanın gözü önünde Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi katlediyor. Akla hayale gelmeyecek işkenceler yapıyor.Tecavüz vakaları yaşanıyor. Buradan tüm dünyaya sesleniyoruz, Çin’ in bu insanlık dışı uygulamalarını durdurması için baskı yapın ” dedi. Doğu Türkistan halkının bu feryadını, bu çaresizliğini duyurmanın herkesin görevi olduğuna vurgu yapan Bozalioğlu Yüksel,” Biz İYİ Parti olarak Türkistanlı kardeşlerimizin yanındayız.Tüm siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını ve halkımızı Çin’ in uyguladığı bu soykırımı kınamaya davet ediyoruz” çağrısı yaptı.
Protesto eylemine İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Memiş, Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Eylemde, Zulme Sessiz Kalma Doğu Türkistan’ da kardeşlerin ölüyor- Dünyanın Gözü Önünde İdam Edildiler- Çin, Doğu Türkistanlı Müslümanları katlediyor yazan pankarlar yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?