İYİ PARTİ’DE KAMİL TOKUL İZDİHAMI

İYİ PARTİ’DE KAMİL TOKUL İZDİHAMI

İbrahim Önal,Ahmet Memiş,Harun Cici,Nurettin Bölük,Hasan Bodur,İbrahim Dizdar ve Murat Tahmaz’dan oluşan İyi Parti akil heyetinin ortak kararı ile Salih Özkan ve Arif Özbay’ın kendisi lehine adaylıktan çekildiğini anlatan Tokul”Beni ortak aday olarak gösteren akil heyete ve benim için adaylıktan çekilen Özkan ve Özbay’a teşekkür ediyorum,il başkanım Eroğlu’nun ise ellerinden öpüyorum”dedi

İyi Parti il kongresi için geriye sayım sürerken,işadamı ve partinin kurucularından Kamil Tokul dün bir basın toplantısı düzenleyerek resmen aday olduğunu açıkladı.

İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu toplantı öncesi önemli tespitlerde bulundu ve partisinin iktidar olacağını öne sürdü.Eroğlu daha sonra Tokul lehine adaylıktan çekilen Salih Özkan’a söz verdi.

İl Başkan adayı Salih Özkan ise Akil heyetin isteği üzerine Tokul lehine adaylıktan çekildiğini ifade ederek”Sonuçta sayın Kamil Tokul etrafında kenetlendik.Ben sayın il başkanımız Eroğlu ile İyi Parti’de siyasete girdim ve birlikte ciddi emekler verdik.Amacımız İyi Parti’nin iktidar olmasıdır.Akil heyete de teşekkür ediyorum.Sayın Tokul’a her konuda destek olacağız ve İyi Parti’yi iktidara taşıyacağız”dedi.Daha sonra adaylığını açıklayan Tokul tıklım tıklım dolu salona hitap etti..

İl Başkan adaylarından Arif Özbay ve Salih Özkan ‘ın kendilerine destek olmak için adaylıktan çekildiklerini anlatan Tokul”Sayın Özkan ve sayın Özbay ile beraber yol yürüyeceğiz.Ben her ikisine de minnettarım”dedi

İyi Parti akil heyetinin önceki gün toplandığını ve ortak aday olarak kendisini gösterdiğini ifade eden Tokul”Akil heyette bulunan Sayın Nurettin Bölük,Sayın İbrahim Önal,sayın Ahmet Memiş,Sayın Harun Cici,sayın İbrahim Dizdar,sayın Hasan Bodur,sayın Murat Tahmaz’a burada huzurlarınızda teşekkür ediyorum.İnşallah bu güvene layık olurum.Partinin akil insanlarının ricası üzerine sayın Özkan ve sayın Özbay adaylıktan çekildi.Yine bizlere partinin kuruluşundan bu yana sahip çıkan sayın il başkanım Abdülkadir Eroğlu’nun ellerinden öpüyorum”dedi

Tokul,kongreyi kaybetmeleri halinde ise asla İyi Parti’den ayrılmayacaklarını anlattı.

Kamuoyuna seslenen Tokul ”Son 20 yıl içerisinde ülke yönetimi açısından maalesef ülkemiz yaşayabileceği tüm olumsuzlukları yaşamak durumunda kalmıştır. Başta ekonomiden hukuka, eğitimden sağlığa, dış politikadan -iç politikaya, bireysel çöküşten toplumsal çözülmeye, ülkemizin sınırlarında maruz bırakıldığımız karmaşa çemberinden acziyete kadar her manada maalesef daha önce görülmemiş olumsuzlukları hep beraber omuzlamak durumunda kaldık. Büyük umut ve vaatlerle ülke yönetimini elde eden bugünkü iktidar görüldüğü üzere bırakın 20 yıl öncesini, 50 yıl öncesini bu millete aratır oldu. Ülkemizde geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları dalga geçercesine her seferinde milletin önüne koyanlar bugün milleti patates, soğan kuyruklarında bekletenler oldu.”dedi.

“Verin yetkiyi görün etkiyi” dercesine milletimizden sınırsız güç ve yetki alanlar döviz kurlarındaki etkiyi açıkça gördüler. Hepimiz gördük. Ekonomiyi soranlara gözlerindeki ışıltıyı gösterirlerken milletin gözlerindeki ferin kaybolduğunu unuttular. Akaryakıt fiyatlarındaki haftalık 5-10 kez değişim rüzgarları ve marketlerin günlük fiyat değişim rüzgarlarıyla ülke yönetimini yalan rüzgarı dizisine çevirmeyi başardılar. Kötü olan hiçbir şeyin sorumluluğunu almadılar iyi olan ne varsa hatta yağmur yağsa bile kendilerine bağlayacak kadar çirkinleşebildiler, Yeri geldi kötü olanların sebebini bazen Yüce Rabbimize bağladıkları da oldu. İşte tüm bunlar yaşanırken bu ülkenin gerçekten İYİLERE ihtiyacı olduğu daha net anlaşıldı ve Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER gerçek ve dürüst olan iyileri etrafında toplayarak ülkemize kara bulut gibi çökmüş bu kirli zihniyete karşı mücadelesini başlattı. Bu zihniyet genel başkanımızın toplantılarının bile önüne çeşitli engeller koyarak İYİLERİN bir araya gelmesine engel olmaya çalıştı. Ancak biz ve dava arkadaşlarımız bu yola çık tığımız ilk günden itibaren biliyoruz ki sınırlarımızı ve ülkemizi kevgire çevirdiniz ancak İYİLER bu gidişe dur demek için her zamankinden daha güçlü, daha iradeli ve inançlıdır. Bize bu irade ve inancı veren Sayın Genel Başkanımızın bu dik ve onurlu duruşudur. Bu duruş ve irade ile Türk milletinin gönlünde taht kurduğu gibi bizlerin de değişmez ve umudu olarak bir ışık, bir lider, korkusuz ve arkasından soru işaretleri olmadan yürünebilecek tek işaret olmuştur. Sayın genel başkanımız önderliğindeki bu kutlu yolda dava arkadaşlarım ve ben yürümeye hazır olduğumuzu ifade etmek için sizlerin karşısındayız. Arkadaşlarımızla, teşkilatlarımızla yaptığımız istişarelerin ve ortaya çıkan teveccühün sonucu olarak, Giresun İyi Parti İl Başkanlığına adaylığımı açıklamak için dava arkadaşlarımızla birlikte sizlerin huzurunuzdayım. Saygı Değer Genel Başkanımızın yolundan tıpkı tüm İYİLLER gibi korkusuzca ve kararlılıkla yürüyeceğimizin sözünü sizlere buradan vermek istiyoruz. Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi “İstibdatın bitişine az kaldı! Hürriyete az kaldı! Güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye’ye, çok az kaldı! Kimse merak etmesin!” Biz de Genel Başkanımızın bu sözlerine binaen hürriyet için, adalet için, mutlu bir Türkiye için, umutlu gençlerimiz için, onurlu kadınlarımız için ve daha yaşanabilir Giresun için bu yolda yürümeye ant içtik. Fiskobirlik, Giresun Üniversitesi ve Giresunspor gibi şehrimiz için marka olmuş kurumlarımız siyaset malzemesi yapılarak iktidar siyasetçilerinin kısır çekişmeleri içinde boğulma noktasına gelmiştir. Maalesef Giresun’umuz; altyapı ve ulaşımdaki yetersizlikler ve bürokratik engeller nedeniyle yatırımcının ilgisini çekmemektedir. Şehrimiz komşu şehirlerle kıyaslandığında her alanda geriye düşmüştür.

Giresun’un gelişmesi ve kalkınması için derhal;

Tirebolu-Gümüşhane-Erzincan tren yolunun Giresun limanı ile entegre edilerek hayata geçirilmesi,

Giresun’u Akdeniz bölgesine bağlayan Giresun-Sivas-Akdeniz duble yolunun yapılması,

Giresun güney çevre yolunun yapılması,

Giresun Adası ve Giresun Kalesi gibi tarihi ve turistik yerlerin turizm cazibe merkezi haline getirilmesi gerekmektedir.

Biz hazırız. Ayrıca, birikimlerinden, tecrübelerinden, vatan sevgisinden ve siyasi sorumluluk anlayışından mutlaka istifade edeceğimi düşündüğüm tüm ekip  arkadaşlarımın siyasi mücadelemize büyük bir kuvvet katacağına gönülden inanıyorum. Kongremizin sonucu nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, ben ve arkadaşlarım Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve İYİ Partimizin emrinde olacağız.

Allah yar ve yardımcımız olsun. Buraya yakından uzaktan teşrif eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sağ olun var olun. “dedi.Haber:Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?