İYİ PARTİ’DEN AK PARTİ’YE CEVAP

İYİ PARTİ’DEN AK PARTİ’YE CEVAP

Çelik, “AKP Bulancak İlçe Başkanı Necati Yıldırım yaptığınız basın açıklamasında biz İYİ Partilileri kastederek, “Bu ittifakta HDPKK var, İYİ parti de var.” demişsiniz. Bizler İYİ Partililer olarak Bulancak’ta bahsettiğiniz ve ittifak yapıyor dediğiniz partinin bu ilçede varlığından bile haberimiz yokken, siz bu partinin burada faaliyet gösterdiğini nereden biliyorsunuz ki; bizi o parti ile aynı kefeye koymaya çalışıyorsunuz! Herhalde sizlerin o parti ile irtibatlarınız devam ediyor. Çünkü bunun öncesi zaten vardı. Bu konuyu özetleyecek olursak, “Bizler hem vicdanen hem siyaseten bahsi geçen parti ile asla bir araya gelmek bir yana dursun, HABUR’da çadır mahkemeleri kurulmasına karşı çıktık. Bu mahkemeleri kuran DOLMABAHÇE görüşmeleri yapan senin de mensubu olduğun partililerin değil miydi?
Yaptığın açıklama siyasi nezaketsizliğini ve haddinizi çok fazla aştığınızı düşünüyoruz. Bu açıklamayı yaparken ilçenin siyasi yapısını bilmediğinizi gözler önüne serdiniz. Öyle ki biliyor olsaydınız bu ilçede bahse konu o partinin teşkilatı olmadığını, bundan birkaç yıl önce teşkilatlanmak istediklerini ancak başta gençlerimiz olmak üzere yediden yetmişe tüm Bulan-cak halkının bu teşkilatlanmaya karşı çıktığını yollarına barikatlar kurarak ilçenin yolundan bile geçmelerine izin vermediğimizi biliyor olurdunuz.
Sizler bütün bu bilmediklerinizle biliyormuş havası içine girmişsiniz fakat biz anladık ki Bulancak bahse konu partinin ismini cümlelerinizde kurarak sempatizanlığınızı devam ettirmek istiyorsunuz. Sanırım sizin misyonunuz budur!
Bu sempatizanlığınızı partimize yükleyemezsiniz bu hakkınız da değil haddiniz de!
Sayın Başkan şunu çok iyi bilmelidir ki biz demokrasiyi hazmedebilmiş yapıdayız, yasanın izin verdiği hukuki ve yasal haklarımızı kullanırken kimseden izin ve icazet alma gibi bir alışkanlığımız yoktur. Her şeyden önce siyasi rakiplerimize de saygı göstermeyi düstur edinmişiz. Bu vesile ile Bulancak’ta henüz oluşmamış bir ittifak için kullanılan ŞER İTTİFAKI beyanını sahibine iade ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?