İYİ PARTİ’DEN TBMM’YE GİRESUN İÇİN SORU YAĞMURU

İYİ PARTİ’DEN TBMM’YE GİRESUN İÇİN SORU YAĞMURU

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar,bölgede çoğu ilde Güney Çevre Yolunun hizmete girdiğini ancak Giresun’da hala temelinin atılmadığını belirterek TBMM’yi göreve çağırdı.Yaşar,Fiskobirlik’in ise arsa satmak zorunda bırakıldığını iddia etti

 İYİ Parti,Giresun’un sorunlarını TBMM’ye taşıyor.İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar,Giresun Güney Çevre Yolu’nun 20 yıldır niye yapılmadığını sordu

 Yaşar”Güney Çevre Yolu sorunu Giresun’un en öncelikli  ve  en önemli sorunlarından  birisini  oluşturmaktadır.  Karadeniz’deki  4 ilin hepsinin Güney Çevre Yolu varken, Giresun’un Güney Çevre Yolu bulunm amakt adır .

Güney Çevre Yolu Giresun’un trafik sorununun yanında liman giriş çıkışı başta olmak üzere çevre üzerine olumlu etkileri olacaktır. Giresun’un Güney Çevre Yolu sorunu ne yazık ki bugüne kadar çözüme kavuşturulamamıştır.

Giresun bitmeyen 20 kilometrelik Dereli Yolu ve Eğribel Tüneli’nin üzerine Zigana’da 2 defa tünel yapılmıştır. Bu sene de Dereli Yolu için yalnızca 13 milyon TL ödenek ayrılmıştır. Bu ödenekle 100 metre bile yol yapılması mümkün değildir. Halbuki yaşanan son sel afeti sırasında 5 Bakan da yol konusunda Giresunlulara söz verilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Trabzon’a hızlı tren sozu verilmiştir. Bu güzergaha Giresun dahil edilmemiştir. Güzergah konusu yeniden gözden geçirilmeli ve bu konudaki Giresun’un talebi karşılanmalıdır. Burada Refahiye Çamoluk Şiran Kelkit Gümüşhane Tirebolu ve Trabzon güzergahı alternatif yol olarak önerilmektedir.

Giresun’un en önemli sorunlarından birisi de fındık ve Fiskobirlik konusudur. Fındık konusu Giresun ve Giresunlunun gündeminden hiç düşmeyen bir konudur. Giresun’da Fındık konusunun da tütün gibi olmasından korkulmaktadır.

Fındık piyasasına 3 şirket hakim durumdadır. Teşvik konusunda sorun yaşamayan bu şirketler 24 Aralık tarihinde yeni teşvikler almıştır.

Ne yazık ki Fiskobirlik bu şirketlerle rekabet edemiz hale gelmiştir. Bu durum karşısında Fiskobirlik arsa satmaya başlamıştır. Fiskobirlik ne yazık ki yeterince desteklenmemiştir.” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?