İYİ PARTİLİ EROĞLU, O DİLEKÇE İLE İLGİLİ YAPILAN İŞLEMİ SORDU

İYİ PARTİLİ EROĞLU, O DİLEKÇE İLE İLGİLİ YAPILAN İŞLEMİ SORDU

İYİ Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, afet bölgesinde yaraların sarılmasını istedi.
Dereli’de incelemelerde bulunan Eroğlu” İl başkan yardımcılarımız Levent Tosun ve Hüseyin Gökal, Bulancak ilçe teşkilat başkanımız Melek Özgen ve yöneticileri ile Dereli ilçe başkanımız İsmail Bektaşoğlu, Yağlıdere ilçe başkanımız Sayın Fatma Turgut ve Duroğlu belde başkanımız Mustafa Aksu ve il ilçe yöneticilerimiz ile birlikte Dereli’deki büyük afeti gördük. Yıllar önce Erzincan depremini de görmüş incelemiştim. Dereli’deki afet Erzincan depreminden korkunçtu. Çünkü Erzincan depreminde hiç olmazsa ayakta kalan binalar vardı.
Burada afete uğramamış bina yok. 190 dükkanın tamamı afete uğramıştır. Toprak ve moloz yığınlarından yol birinci kata yükselmiş ve 20 civarında bina da yıkılmıştı. 200 civarı araç sele gitmiş afetin boyutunu görmeden anlatmak imkansız. Kemal Akar isimli vatandaşımız da sel sularına kapılmış ve cesedi dahi bulunamamış. Kederli ailesine de teselli vermesi için dua ettik. Tabir caizse Dereli ilçemiz yokolmuş doğrusu. Devleti çok acil Dereli ilçesine yardım etmeye ,vatandaşların acısını hafifletmeye davet ediyoruz. Dereli ilçesi çok acil olarak AFET BÖLGESİ ilan edilmesi lazım. vatandaş Ahmet Karadeniz’in karayolları 10. Bölge müdürlüğüne verdiğini iddia ettiği dilekçeye göre, 5 askerimizin şehit olduğu menfezin çökmesine altından kum çakıl alınmasının yol açtığı anlaşılmaktadır. Konunun çok acil araştırılarak dilekçenin gerçek olup olmadığının bildirilmesi ve gerekirse savcılıkça Ahmet Karadeniz’in ifadesinin alınması da çok önemlidir. Varsa bir suç ortaya çıkarılmalı şehitlerimizin hesabı sorulmalıdır.”dedi
Eroğlu şöyle konuştu: “ Olay yerine gelen yetkililer Neredeyse yağmuru suçlu ilan edeceklerdi. Bu beceriksiz ve ehliyetsiz idareciler devleti iyice yıpratıp örselediler.
Devlete yol göstermesi açısından yapılması gerekli olan tedbirlerle ilgili önerilerimiz ise şunlar..
-AFET BÖLGESİ ilan edilmeli
-Kredi borçları varsa affedilmeli veya faizleri affedilerek ertelenmeli
-Yeni faizsiz kredi imkanı sağlanmalı
-Devlete olan borçları vergi ve ssk primleri v.s affedilmeli
-Sigorta olup olmadığına bakılmaksızın Maddi ve manevi zararları karşılanmalı
-Fındık mahsülü de zarar görenlerin zararları karşılanmalı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?