İZDİVAÇ YAYINLARI YENİDEN HORTLUYOR!

  İZDİVAÇ YAYINLARI YENİDEN HORTLUYOR!

Televizyonda yer alan diziler, sosyal ahlâkımızı önemli ölçüde bozuyor. Nikâhsız birliktelik ve gayrimeşru çocuk temalı diziler aile yapımıza zarar vermekte, aileler, özellikle gençler bu dizilerden etkilenmekte. Yapılan araştırmalarda bu çok net bir şekilde ortaya konuluyor. Nikâhsız yaşamayı normal karşılayan lise ve yüksek okul öğrencileri anketlerin ilk sırasında yer alıyor. Toplumda bir ahlâk çöküşü var.

Artık günümüzde her şeyin hızla yayılmasını sağlayan televizyon programları ve internet, toplumun ahlak seviyesinin düşmesini sağlıyor. Bahsi geçen programların kimler tarafından servis edildiği, niyetlerinin çirkinliğinden belli oluyor zaten. Daha kötüsü ise, gençlerin hedef olmasının yanı sıra, annelerimizin de (uyarlamaları gerekirken) bu tip dizi ve programlara ilgi duyup, hatta bağımlısı olmaları.

Şimdi bu yazıyı ele almamın tek nedeni televizyonlarda yasak getirildiği halde gizli kaçak yayınlarına devam eden izdivaç programlarının yeniden hortlaması! Dün haberlerimi yazarken gözümü dinlendirmek adına internet portalını gezerken rastladım.Bir de ne göreyim İzdivaç yeniden hortlamış da haberimiz yok!  İşte konuya ilişkin sosyal medyadan dolaşan o haberin aynısı:

Büyük skandalların yaşandığı evlilik programları geçtiğimiz yıl RTÜK tarafından yasaklanmıştı. Bu yasağın ardından adı izdivaç programları ile özdeşleşen sunucular, format değiştirerek ekran maceralarına devam etti.

Ancak izdivaçtaki bol reytingli günlerine hasret kalan isimler, RTÜK’ün yasağını delmenin yollarını aramaya başladılar. Bunu ilk yapan isim Sony Channel Türkiye kanalında Zuhal Topal’ın ekibiyle yoluna devam etme kararı alan Hande Ataizioldu. RTÜK tarafından kesilen ağır ceza, kanala geri adım attırdı ve Hande Ataizi’nin programının formatını değiştirmek zorunda kaldı.

Sony Channel Türkiye kanalının yaşadığı acı tebrübeden ders almayan Seda Sayan da ‘Evleneceksek Gel’ programını Global TV ekranlarından yayına soktu. Bakalım önümüzdeki günler Seda Sayan için ne gösterecek.

Ve bunun gibi cinselliğin, ahlaksızlığın, dedikodunun, kibrin, fesatlığın, düşmanlığın vb. durumları meşru hale getiren tüm programların YAYINDAN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ! Hem de Derhal!…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?