“KADIN”

“KADIN”

Merhaba Sevgili Okurlar

Acısı ile tatlısı ile bir yılı daha ardımızda bırakırken yeni yılın bizlere neler getireceği  bilinmez. Artık güzel temennilerde yeterli gelmiyor.

Gelmiyor gelmesine ama ben yine geleneksel olarak  tüm “DÜNYA”  Liderlerinin insanlık adına iyi düşüncelerle dolu bir “BEYİN” gücü diliyorum.

Son günlerde artış gösteren yada zaten böyleydi de bizler mi  yeni yeni görüyoruz dedirten olaylara gebeyiz . Kadına artan şiddet olayları, tacizler, tecavüzler ve moda haline gelen “ boşanmak isteyen karılarına kızıp çocukları ile intihar eden babalar”

Sevgilisi ile bir olup kendi öz çocuğunu öldüren anneler.

İnsanı bastığı topraktan utandıran olaylar.

Ne hale geldik ;

Neden ?

Evlenmenin doğal olduğu kadar  boşanmanın gurur haline gelip sonu ölüme kadar uzanıyor.

Yazık değil mi ? Sönen ocaklara, yok olan hayatlara.

“KADIN”  Öyle güzeldi ki ! bakmaktan kendimi alamadım. Gözlerine baktığımda tükenmişliğini ama buna rağmen hayattan yılmadığını anlatan ifadesi vardı. İçimden ah ben sana dokunmaz olaydım demekten kendimi alamadım.

Duruşuna baktığında orta yaşı andıran görüntü içine girdiğinde daha hayatının baharını yaşamadan içine düştüğü çilekeş “ YAŞAM”.

Babam çok sert biri idi. Varlıklı olmamıza rağmen bize sürekli şiddet uygulardı. Yaşamak denirse adına her akşam acaba bu akşam nasıl davranacak diye düşünmekten yorulmuştum. Karşıma beni sevdiğine inandığım benimde çok sevdiğim kocam çıktı. Ardıma bakmadan onunla kaçıp buralara geldim. İlk zamanlar iyiydi. Sonrasında her hareketim gözüne batar oldu ve ardından şiddet olayları başladı. Hamile olduğum halde şiddete devam etti. Katlandım. Belki çocuğum olunca beni  yine eskisi gibi sever sandım. Nerden bilebilirdim ki kaderim baba evinde olduğu gibi devam edecek .

Nereden bilebilirdim .?

Biliyor musunuz sığınma evine dahi sığındım.

Şimdi boşanma aşamasındayız. Çalışıp kızıma bakmak zorundayım. O’na  kendi yaşadıklarımı yaşatmamak için ayakta durmaya çalışıyorum. İnşallah kızımın da velayetini alınca bu şehri terkedip gideceğim.

Bir koca nasıl karısına sen iyi para edersin git kazan diyebilir .?

Yada bir kadın nasıl evliyken başka erkekle birlikte olabilir .?

Cehennem dedikleri bu olsa gerek. Olan dünyaya günahsız gelen bebelere oluyor.

Çok zor olmasa gerek. Yürütemediğiniz evliliği rezil etmeden bitirin.  Bitirin ki ! dünyaya getirdiğiniz çocuklarınız yaşam boyu bedel ödemesinler.

Bazen düşünmüyor değilim. Madem kadınlar bu kadar günah keçisiydi neden yarattın “YARAB”.

Neden erkekler var oluşlarının  temeli olan “KADINLARI” bu kadar hor görürler.

NEDEN ?

Kadınların, çocukların şiddet ,tacize uğramadığı ,sokak ortalarında öldürülmediği bir günü istemek artık çok zor. Ok yaydan çıkmış kolay gelsin COĞRAFYAM kolay.

Buda gösteriyor ki ! eğitim kurumlarını sil baştan süzgeçten geçirmek gerek. İlk öğretimden üniversitesine kadar.

Ve ailelere çok iş düşüyor. Çocuklarınızın hangi meslek alanında çok para kazanır  ve başarılı oluru bir kenara bırakıp ;

Nasıl insan oluru  öğretmek  gerek …

Hani bir hikaye vardı.

“Köyün birinde baba ile oğul çok iyi geçinemezlermiş. Baba canı yandıkça oğluna senden adam olmaz diyormuş.  Gün  gelmiş oğlu okumuş ve vali olmuş. Köyüne gider. Köy ayakta  karşılar. Karşılayanlar arasında babasını göremeyince çağırtır. Baba gelir. Oğul babaya döner ve şöyle der.

“Bana adam olamazsın diyordun .Bak gördün mü? Okudum ve Vali oldum.”

Baba, oğlum ben sana vali olamazsın demedim ki!

Böyle gidersen “adam” olamazsın dedim. Adam olsaydın sen babanı ayağına çağırır mıydın der.

Sevginin  ve umutlarınızın hep yeşil kalacağı bir yıl dilerim..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar