Kadın Girişimciler Tamgaz

Kadın Girişimciler Tamgaz

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISI GİRESUN’DA YAPILDI.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Karadeniz Bölge Toplantısı ve etkinliği Giresun’da yapıldı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı Karadeniz bölgesinden gelen TOBB KGK üyeleri ve girişimci iş kadınlarının katılımı ile yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Giresun Kadın Girişimciler Kurul Başkanı Türkan Hocaoğlu;” Cumhuriyetimizin en değerli kazanımlarından biri olan kadın hakları ile filizlenen süreç, TOBB’nin Kadın Girişimciler Kurulları yapılanması ile iş dünyasında örgütlendi. Son yıllarda kadın istihdamını artırmaya yönelik proje ve programlar önem kazanmış, özellikle kadın girişimciliği konusunda kamu, sivil toplum ve özel sektör kuruluşları tarafından yürütülen program ve projelerde artışlar görülmüştür. Bu doğrultuda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak çeşitli çalışmalar yürütmeye gayret gösterdik.”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulundan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Karamustafaoğlu; ”118 yıllık mazisi olan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk kadın meclis üyesi olmanın onurunu yaşıyorum. Bu süreçte Başkanımız Hasan Çakırmelikoğlu’na da teşekkür ediyorum.Kadınlarımız emekleri ve mücadeleleri ile hak ettikleri yerlere ulaşacaklardır.”sözlerini vurguladı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge Başkanı Hatice Gülay Atik;”Avrupa Birliği ülkelerinde kadınlarımızın iş hayatındaki rolü %60’lara ulaşırken, Türkiye’de bu oran % 30’ları dahi bulmamıştır. Ancak son yıllarda kadın istihdamına ve girişimciliğine yönelik çalışmalar dikkat çekmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bu organizasyonlardaki katkıları büyüktür,buradan kendilerine birkez daha teşekkür ederiz.”dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;” Ailemizin temel direği kadınlarımız sanatta, sporda ve diğer alanlarda olduğu gibi iş dünyasında da büyük başarılara imza atmaktadır. Çok daha fazlası için de potansiyeliniz ve gücünüz olduğunu biliyoruz.Biz kadınlarımızı şiddet olaylarında mağdur rolünde değil, ekonomide ve toplumsal yaşamda çok daha aktif kimlikte görmeyi arzuluyoruz.Bu doğrultuda  Karadeniz Bölgesi ülkemizin örnek bölgesidir.Bu kimliğimizin artarak devam edebilmesi adına üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.”

Toplantının açılış konuşmalarının ardından Giresun Kadın Girişimciler Kurulu tanıtım ve faaliyet sunumu gerçekleştirildi. Ayrıca Odamıza bağlı kadın işadamlarının objektifinden “Giresun ve Kadın” konulu resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Gün içi devam eden etkinliğin öğlenden sonraki bölümünde ise, Çocuk Girişimci Grubunun faaliyetleri anlatıldı ve öğrencilere başarı belgesi verildi. Programın devamında “Organ Bağışı” konulu Fırat Akyol bir sunum gerçekleştirdi.

Adından ise Karadeniz’in çeşitli illerinden gelen Kadın işadamları ile Giresun Kalesi ziyareti ve etkinliğin ikinci günü olan 01 Mayıs 2016 tarihinde ise Giresun Adası ziyaret edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?