KADRAJIMDA KEŞAP FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

KADRAJIMDA KEŞAP FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

Keşap’ın tanıtımı amacıyla düzenlenen ‘Kadrajımda Keşap Hamdi Şener Fotoğraf Yarışması’ sonuçlandı.
Keşap Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Hamdi Şener Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.
Yarışmaya toplam 325 başvuru olduğunu söyleyen Başkan Emür Yaptıkları tüm projelerde halkında düşüncelerine yer verdiklerini belirtti. Fotoğraf yarışmasında jürinin belirlediği ilk 10 a kalan fotoğrafların oylaması yine halk tarafından yapıldı dedi.
Kültür Belediyeciliğinin önemine vurgu yapan Başkan Emür” Önce-likle şunu söylemeliyim ki eserlerin hepsi birbirinden güzel. Çekilen her bir fotoğraf Keşap’ın farklı bir güzel-liğini gösteriyor.
Yarışmaya katılan 325 fotoğrafın her birinde bambaşka duygular yaşadık. Her birinde ilçemizin ayrı hikayelerine, yaşanmışlıklarına şahitlik ettik. Bende bir fotoğraf sever kardeşiniz olarak bu tür etkinliklerin ne kadar kıymetli olduğunu bilen birisiyim. Keşap’ı kültür şehri yapmayı hedefliyoruz. Bunu katılımcı belediyecilik olarak halkımızın da düşüncelerine yer verip sonuçlarımızı değerlendirdik. Keşap’ımızın doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini geniş kitlelere ulaştırmak, turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturmak için yaptık. Keşaplı Fotoğrafçı Hamdi Şener Ağabeyimizin adını verdiğimiz yarışmamıza ”Kadrajım da Keşap” olarak belirlediğimiz konumuzun içeriği; Keşap’ın herhangi bir bölgesinde çekilmiş fotoğraflar, manzara, insan, cadde, Keşap’ın tarihi ve doğal güzellikleri, Keşap’ı anlatan, Keşap ile bütünleşen her türlü fotoğraf ile insan siluetleri ve portreleri, Keşap’a dair en iyi görüntü ve kompozisyonu ile yarışmaya katıldılar. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Jüri üyelerimiz, halkımızın sosyal medya üzerinden yaptığı oylama sonucu dereceye giren tüm yarışmacıları tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Yarışmada Birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın verildi. Ayrıca bir fotoğraf mansiyon ödülüne layık görüldü.
Ödül törenine ilk 20 ye kalan tüm fotoğrafçılara plaket ve çeşitli ödüller verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?