“KAFA YAPILARI MUTLAKA DEĞİŞMELİ“

“KAFA YAPILARI MUTLAKA DEĞİŞMELİ“

Giresun’da Amatör 2.Küme A grubunda yer alan Gürköy Kültür Gelişimspor takımının formasını giyen kaleci Ömür Taşhan, sert mesajlar verdi.

Giresun Amatör 2. Küme  takımlarından Gürköyspor’un kalecisi Ömür Taşhan, takımı ile ilgili özeleştiride bulunarak durum değerlendirmesi yaptı.

1984 Giresun doğumlu olan başarılı eldiven,2012 yılından beri Gürköyspor’da oynadığını belirterek takım kurulduğundan beri aynı kadroda yer almaktan mutlu olduğunu söyledi. Sözlerinin başında “Her maça iyi hazırlandık ama iyi bir sezon geçirmedik. Açık söylemek gerekirse çocuklar kendisini geliştirmiyorlar ve değiştirmiyorlar. Yani demek oluyor ki kafayı değiştirmedikleri sürece bir şeyler değişmez” diyerek sert bir giriş yapan Taşhan:

FUTBOLCU ARKADAŞLARIMIZ GELİŞİME KAPALI GİBİ

“Bazı takımlarda oynayamayacak olan futbolcular burada oynayabilecekleri, yer edinecekleri düşüncesiyle geliyorlar. Aslında arkadaşlık ortamımız gerçekten mükemmel. Sadece futbol yönünde biraz geriye gidiyoruz. Sebebi de oyuncuların zihniyeti. Bazı şeyleri ne kadar futbolcularımıza aşılamak istesek de bazı şeyleri değiştiremiyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız gelişime kapalı gibi. Kimilerinin ailevi, kimilerinin maddi, kimilerinin bilmediğimiz sorunları var. Futbola kafa veremiyorlar, rahatlamak için geliyorlar. İnanın burada hepimiz stres yaşıyoruz.

3 KURALI HATIRLATIP TAVSİYELERDE BULUNDU

Kaybettikçe de daha da geriye gidiyoruz. Sizler de hak verirsiniz ki ülke olarak Türk futbolunun genelinde böyle bir durum söz konusu. Ben genç futbolcu arkadaşlarıma şu nasihatte bulunmak istiyorum. Kendilerini geliştirsinler, gelişime açık olsunlar. Bunların da yönetimler ellerinden tutsunlar. Onlara bazı şeyleri öğretmemiz gerekiyor. Sevgi, saygı, disiplini ellerinden bırakmasınlar. Söylediğim bu kural zaten bir takımın olmazsa olmaz temel taşıdır”diyerek noktaladı.

Haber : Fırat AKYOL

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?