Kalpar: “18 kişilik kadroyu zor çıkartacağız”

Kalpar: “18 kişilik kadroyu zor çıkartacağız”

Giresunspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısı ile değerlendirmelerde bulundu.
Takımda çok sayıda sakat futbolcu olduğunu belirten Kalpar, “Görünen o ki 18 kişilik kadroyu zor çıkartacağız” dedi.
Çalıştırdığı takımlar arasında hiç böyle bir sıkıntı yaşamadığını belirten Kalpar, “Bana ilk başladığım da bir rapor geldi. İlk defa tahmin ediyorum ki Giresun’da hiçbir takımda böyle sıkıntı yaşamamıştım herkes sakat, bu sakatlığı tek bir yere bağlamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bunu bahane etmek içinde söylemiyorum ama bu kadar sakat bir futbolcu topluluğu bir takımda nasıl olur bunu tartışmak gerekir. Bunu sadece hocasına, yönetimine, sahaya bağlamak da doğru değil araştırmak gerekir benim şahsi düşüncem” ifadelerini kullandı.
Bu hafta çoğu oyuncudan yoksun olacaklarını kaydeden Hüseyin Kalpar, “Bu sıkıntıdan nasıl kurtuluruz diye araştırma yapıyoruz. Biz yine de olaylara olumlu bakarak, pozitif düşünerek yolumuza en iyi şekilde, hiç oynamayan oyucuda en iyi oynayan oyuncu kadar verim verir inancı içerisinde yolumuza devam etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.
Sakat olan futbolcular hakkında da bilgiler veren Kalpar, 18 kişilik kadroyu kurmakta zorlanacaklarını kaydetti.
Kalpar, gerçekleri bilerek hareket etmenin doğru olacağını ifade ederek, şöyle devam etti; “Aykut’tan faydalanma şansımız yok şu aralar. Tam net değil ama belki bir hafta, bekli iki-üç hafta yok. Sorun alt adalede yırtık var onun iyileşmesi bünyesel olarak ta, tıbbi olarak ta bizim dışımızda olan şey Savaş yine sakatlığı olan bir oyuncu, Yasin’de ayağı kırık zaten, Said İd Azza dün idmana çıktı onunda durumuna bakacağız. Dauda sakat, Sangare öyle, Kürşad sakat, Ergin sakat, Ferhat Görgülü omuzundan bir rahatsızlık yaşadı maçta o şekil oynadı Adama Ba 2-3 hafta yok şu an en azından devreye kadar nasıl daha iyi olabiliriz. Görünen o ki 18 kişilik kadroyu zor çıkartacağız bunlarla mücadele edeceğiz, etmek mecburiyetindeyiz onun için bu gerçekleri bilerek hareket etmemiz doğru olur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar